Çözüldü Eskiden kasmayan oyunlar artık kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

guneyy0

Centipat
Daha fazla  
RAM
4
Ekran kartı
Amd radeon 4200 dx10
İşlemci
Amd phenom II X4 925 2.8ghz
Evet başlıkta da olduğu gibi eskiden kasmayan oyunlar şimdi bayâ kasıyor. 2-3 ay öncesine kadar 60-70 FPS aldığım oyunlarda şimdi 10'dan yukarı görmüyorum. Bu sorunu VGA DVI çevirici bozulduktan sonra olmaya başladığını düşünüyorum. Eskiden VGA kablosu direkt ekran kartına bağlıydı şimdi ise kasaya bağlı sorun bu yüzden olabilir mi? En kötü oyunu bile oynayamıyorum artık. Yardımcı olursanız minettar olurum.

Çözüm
VGA DVI dönüştürücü bozulduğu için bağlayamıyorum dişler uygun değil.

Dönüştürücü alsam eski performansı alabilir miyim?

Canım, eğer kabloyu ekran kartına takmazsan görüntüyü ekran kartı işlemeyeceği için oyunda ekran kartını kullanmamış olursun. Sen şu an işlemci veya anakarttaki görüntü biriminden görüntü alıyorsun ve bunlar düşük performanslı grafik birimleri. Yani ekran kartına kablo takmadan nasıl ekran kartını kullanabileceğini düşündün ki?
Evet başlıkta da olduğu gibi eskiden kasmayan oyunlar şimdi bayâ kasıyor. 2-3 ay öncesine kadar 60-70 FPS aldığım oyunlarda şimdi 10'dan yukarı görmüyorum. Bu sorunu VGA DVI çevirici bozulduktan sonra olmaya başladığını düşünüyorum. Eskiden VGA kablosu direkt ekran kartına bağlıydı şimdi ise kasaya bağlı sorun bu yüzden olabilir mi? En kötü oyunu bile oynayamıyorum artık. Yardımcı olursanız minettar olurum.
Kabloyu ekran kartına bağlamazsan düşük performans alman normal dostum. Ekran kartına tak kabloyu.

RAM yetmediği içindir drop yiyorsan RAM takviyesi yap sorunun kalkar ani FPS düşmesi RAM'den kaynaklıdır.

Kabloyu ekran kartına bağlamazsan düşük performans alman normal dostum. Ekran kartına tak kabloyu.
VGA DVI Dönüştürücü bozulduğu için bağlayamıyorum dişler uygun değil.

Dönüştürücü alsam eski perfonmansı alabilir miyim?
Ekran kartına bağla kabloyu işlemcinin grafik biriminden alıyorsun görüntüyü.
Dönüştürücü olmadığından bağlayamıyorum ekran kartına.

VGA DVI dönüştürücü bozulduğu için bağlayamıyorum dişler uygun değil.

Dönüştürücü alsam eski performansı alabilir miyim?

Canım, eğer kabloyu ekran kartına takmazsan görüntüyü ekran kartı işlemeyeceği için oyunda ekran kartını kullanmamış olursun. Sen şu an işlemci veya anakarttaki görüntü biriminden görüntü alıyorsun ve bunlar düşük performanslı grafik birimleri. Yani ekran kartına kablo takmadan nasıl ekran kartını kullanabileceğini düşündün ki?

Çözüm
Çok anlamıyorum o yüzden bilemedim. Çözüm için teşekkürler, en kısa sürede dönüştürücü alıp halledeceğim.

Geri
Yukarı