Eskişehir'de okumak nasıldır?

Aksine katılmıyorum eskişehirde çok vaktim geçti köy kırsal yerlerine dahi gitseniz yabancılık çektirmeden yardım sever aklı ufku geniş insanları var.

Ekonomi olarak muhteşem bir yerdir apart kültürü yerleşmiş bir şehir valizinizi alıp gitseniz yetecek denilecek seviyededir elektrik su internet vs dahil fiyatlar yaşamaya uygundur.

Ulaşım kolay
Eğlence sektörü güzel

0'dan ev bile dizilebilir spotcular ve mezun olan öğrencilerden eşya bulunacak çok seçenek var
Apart konusuna bir şey diyemem çok bilgim yok fakat bağlar tarafında (öğrenci yerleşkesi diye geçer) 1+1 düz eşyasız 1000 eşyalı 1300'e kiralatmaya çalışan bir sürü ev sahibi var. Arada istisnai olarak ucuza oturanlar elbette ki oluyor. Kırsal kısımlarına bir şey diyemem fakat şehir merkezindeki vişnelik , bağlar vb. yerlerde halkı bana dediğim gibi ya çok iyi geliyor ya çok dengesiz geliyor orta ayarını görmedim. Eğlence sektörü bana dediğim gibi çok düz geldi. Önerdikleri çoğu yere gittim vakit geçirdim ama hepsi birbirinin kopyası olarak geldi. Festival olayları yönünden güzel o yönüne bir şey diyemeyeceğim. İlk geldiğimde Milyonfest , konserler vs. hoştu fakat bunlar biyere kadar idare edebiliyor ki devamlı olan şeyler değil. Ulaşım , yemek ve spotçular ucuz kiralar pahalıdır. En çok bahsedilen barlar sokağı yerel halktan duyduğuma göre çok daha güzel bir yermiş fakat buranın hoşuma gitmesinin sebebi müzik grupları olmuştu. Geldiğim yere nazaran çok daha gelişmiş bir müzik piyasası bulunmakta. Üniversite hayatında ise tiyatro , konser , sinema vb. aktiviteler hoşuma gitmişti.

Geri
Yukarı