Esonic H61 FHL, eski GA-H61M-S2-B3 anakarta kıyasla düşük performans

kajizoN

Hectopat
Sorum başlıktaki gibi. 3 gün önce bir konu açmıştım bilgisayarımda sorun olduğu için. Sorun anakartmış. Bugün anakartı değiştirdik ve şu an oyunlarda eskisine kıyasla çok daha az FPS alıyorum. İşlemcim 3,80 civarlarında çalışırken bu anakartta 3.39'da çalışıyor. Aynı şekilde RAM'lerim de sanırım daha düşük performansla çalışıyor. Bunun sebebi nedir?
Eski kullandığım kart Gigabyte GA-H61M-S2-B3 şimdi takılan Esonic H61 FHL
Sebebini bilen yok mu?

Son düzenleme:
Esonic H61 FHL Turbo frekansa çıkamıyor. Bende H61 çipsetli anakart kullandığım zamanlar işlemcinin Turbo frekansına çıkamıyordum. Bu anakart modeline göre değişiklik gösteriyor. H61 ile işlemciye OC da yapamazsın. Fakat RAM'lerin frekansını BIOS'tan değiştirebilirsin.

Esonic H61 FHL Turbo frekansa çıkamıyor. Bende H61 çipsetli anakart kullandığım zamanlar işlemcinin Turbo frekansına çıkamıyordum. Bu anakart modeline göre değişiklik gösteriyor. H61 ile işlemciye OC da yapamazsın. Fakat RAM'lerin frekansını BIOS'tan değiştirebilirsin.
Peki RAM'lerin frekansını BIOS'tan değiştirirsem herhangi bir sorun olur mu? Hani sonuçta 1333 oluyordu normalde ben 1600 yapıyorum bir zararı olur mu

Son düzenleme:
i7 3770 ile değiştirsen bile bazı çekirdekler en fazla 3.7 GHz'e çıkar. 3.9 GHz'e çıkması için LGA 1155 soket Z serisi bir anakart olması gerekiyor.

Anladım hocam peki oyunlarda FPS'i veren sadece GHz mi? Yani demek istediğim atıyorum i5 3570'in 3.40GHz'i ile daha üst bir işlemcinin 3.40GHz'i aynı FPS'i mi verir. Saçma soruysa kusura bakmayın çok anlamadığımdan soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı