ETH madenciliği kazancı düşüyor, madencilik bitiyor mu?

Alt coin devri başlayacak bu iş sadece ETH yada BTC ile bitmiyor zibilyon tane coin var o yüzden sevinme yani hele şuan ETH'nin piyasası ve getirisi ile çoğu insan ekmek kazanıyordu, şimdi zamanında BTC de olduğu gibi büyük abiler oyuna giricek bizim gibi bir veya bir kaç kartlı kişiler de bu sefer alt coin'leri kazacaklar onlar değerlenecek. Süreç devam edecek yani.

Madencilik bitmez ama bu kadar kârlı olması ekran kartı bulmamizi zorlaştırıyor.
Zaten merak etmeyin yavaş yavaş 6900XT falan Avrupa'da bulunmaya başladı çünkü pahalı bir kart ve kazım oranları çok kötü.
O yüzden sadece ihtiyacı olan insan almak istiyor.
Bir iki aya her şeyin daha düzgün olmasını umuyorum ama tabii ki buradaki olay fabrika üretimleri ve bizim esnafın karakteri ile doğru orantılı.

Madencilik bitmiyor, kazım zorlaşıyor. Her gün birisi kart ekliyor, kazım da azaldığı için getirisi düşüyor. Ne kadar doğrudur bilmem ama ETH kazımı yapan arkadaşım sene sonunda Ethereum kazımı için 32 ETH bulundurma şartı geleceğini ve değerleneceğini söylemişti.

Temmuz ayında gelecek güncellemeyle ETH arzı azalacak diye biliyorum 1-2 seneye de ETH 2.0'a geçilecek Ethereum kazma devri tamamen bitecek ancak Ethereum Classic ve Ravencoin gibi diğer coinler kazılabilir olacak. Bilhassa Ethereum Classic için ETH 2.0'dan sonrası işaret ediliyor.

Madencilik bitmiyor, kazım zorlaşıyor. Her gün birisi kart ekliyor, kazım da azaldığı için getirisi düşüyor. Ne kadar doğrudur bilmem ama ETH kazımı yapan arkadaşım sene sonunda Ethereum kazımı için 32 ETH bulundurma şartı geleceğini ve değerleneceğini söylemişti.
Arkadaşın iyi sallamış. 32 ETH para olarak hesaplarsan 40.000 TL civarı, mesela benim kartla kazıyım desen yılda kazacağım 6 ETH oda en az 5 sene falan oluyor. Herkes bir şey sallıyor.

Arkadaşlar merhaba, GTX 1080 Ti ile 43, RX 5600XT ile de 38 MH/s kazım yaptım. 13 günde 0.05 yatırdılar. Bu durumda günlük kazancım 0.00480 - 0.00400 arası gözüküyordu. Şu an itibari ile 0.00360 çakıldı. Değerler normal sanırım, bu kazım zorluğunda ve son günlerde ETH hakkında duyurulan haberlerle. Nette okuduğum kadarı ile Temmuz 2021 ile ETH madenciliği bitecek. İşe yeni girecek, özellikle bugünlerde girecek arkadaşlar günlük kazancı iyi hesaplamalı. Ben iki kart ile 0.00500 aldığımı biliyorum.

Özellikle bu son günlerde değerlerde düşük olan arkadaşım var mıdır?
Hocam şimdi dahada düştü

Geri
Yukarı