ETH ödeme alma nasıl gerçekleşir?

Ben merak eden arkadaşlar için bu linki de bırakıyım bunda direk anlatmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

T-rex minerdan kazacaklar için kod bu şekilde.

t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://ethash.poolbinance.com:1800 -u "hesap_adı" -p x -w "rig_adı"
Pause.

Hesap adı ve rig adı kısımlarını kendi hesap ve rig isimlerini yazıp kaydedip çıkın çalıştırın .bat dosyasını algoritma kısmının ethash(Ethereum) olmasına dikkat edin ethereumclassic kazmayın.

T-rex minerdan kazacaklar için kod bu şekilde.

t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://ethash.poolbinance.com:1800 -u "hesap_adı" -p X -w "rig_adı"
Pause.

Hesap adı ve rig adı kısımlarını kendi hesap ve rig isimlerini yazıp kaydedip çıkın çalıştırın .bat dosyasını algoritma kısmının ethash(Ethereum) olmasına dikkat edin ethereumclassic kazmayın.

Benim merak ettiğim miner programlarının arasında fark var mı şu bundan iyidir diyebiliyor muyuz?

Benim merak ettiğim miner programlarının arasında fark var mı şu bundan iyidir diyebiliyor muyuz?

Devfee farkı var bir de bazı miner programları sadece NVIDIA ya da sadece AMD ekran kartlarında çalışıyor. Ben en yüksek hash gücünü t-rexte gördüğüm için t-rex kullanıyorum mesela bu arada t-rex miner sadece NVIDIA kartlarda çalışıyor. G-miner var bir de sadece NVIDIA kartlarda çalışan onu denemedim ama.
Yani orası benim kazdığım Ethereum'un biriktiği yer, yanlış anlamadım değil mi?
Ve siz de, binance pool ödemeyi günlük yaptığı için onu öneriyorsunuz?

Peki bu ödemelerde kesilen miktar ne kadar? Ve bu iki farklı pool, Ethereum kazma oranı olarak fark ediyor mu? Çünkü Ethermine'da benim "reported MH/s'' değil de "current MH/s'' etkiliyor galiba kazdığım miktarı.

Ethermineda zaten kazım yaptığın için biliyorsundur binance hesabındaki cüzdan kodunu yazarsın 0.1 ether olunca binance hesabına gönderirler etherini binance poolda 24 saatte ne kadar kazdıysan havuz hesabına yatar ethereum Türkiye saati ile gece 5 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Binance'ın kendisi kriptopara borsası bu arada ancak kendi madencilik havuzuda var avantajı ise daha birkaç aylık olduğu için havuzun toplam kazım gücü Ethermine'a göre daha düşük ve havuzun komisyonu(pool fee) %0.50 ethermineda komisyon miktarı %1 ve 0.1 ether birikmedikçe para havuzda kalıyor. Az sayıda ekran kartı olan kullanıcılar için Binance'ın avantajlı olmasının nedeni bu yani. Bu arada ethermineda "average hashrate" önemli olan çünkü hash Rate'ler piyasada alım satım çok olursa artar az olursa düşer. Önemli olan 24 saatteki ortalama miktarıdır yani.

Son düzenleme:
Binance'ın kendisi kriptopara borsası bu arada ancak kendi madencilik havuzuda var avantajı ise daha birkaç aylık olduğu için havuzun toplam kazım gücü Ethermine'a göre daha düşük ve havuzun komisyonu(pool fee) %0.50 ethermineda komisyon miktarı %1 ve 0.1 ether birikmedikçe para havuzda kalıyor.

Kafam karıştı biraz, benim tek kart ile 28.8 MH/s kazım hızım var. 10 saatlik bir süre sonunda Avarage değeri neredeyse aynı oluyor benim kazım değerimle. Ben Binance Pool'a geçsem daha mı mantıklı olacak yoksa kazandığım miktar azalacak mı? Günübirlik ödeme almak da daha güzel olur ama kazancım çok düşecekse bilemedim.

Kafam karıştı biraz, benim tek kart ile 28.8 MH/s kazım hızım var. 10 saatlik bir süre sonunda Avarage değeri neredeyse aynı oluyor benim kazım değerimle. Ben Binance Pool'a geçsem daha mı mantıklı olacak yoksa kazandığım miktar azalacak mı? Günübirlik ödeme almak da daha güzel olur ama kazancım çok düşecekse bilemedim.
Ben 50 MH/s hızla kazıyorum en yakın 50 günde alabilecektim o yüzden pool'a geçtim
Memory ısısı normal mi?

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    49,6 KB · Görüntüleme: 84

Geri
Yukarı