Ethereum için hangi mining programını kullanıyorsunuz?

Laptopların yaradılışında zaten 3-4 yıl içinde çöp olmak var.
Ancak üst segment bir şey alman lazım desktop gibi uzun ömürlü olması için
Mesela Asus Rog GX serisi gibi

Eki Görüntüle 976398
valla öyle deme laptoplara. 1 kez kasalı pc kulandım daha sonra full laptop kullandım. ilk laptopumu 2007 yılında aldım 10 sene sonra 2017 yılında sattım. 2013 de 1 laptop daha aldık hala kullanıyoruz. 1 laptop daha aldım 2017 o da hala kullanılıyor. 2019 da da şuan kendi kullandığımı aldım eğer bu mining bozmazsa 10 sene rahat götürür gibi. maşallahı var :) eskiden kasalı bilgisayarlar daha güçlü oluyordu. fakat artık laptoplarda aynı derece de güçlü oluyor. tek ısınma sorunu yaşanıyor gibi düşünülüyor ama kasalı bilgisayarın 60 derecesi , resmen laptopun 80 derecesine eş değer gibi. laptopları cidden dayanıklı yapıyorlar.
Valla göresle bakınca farkettim Trex 20.0 çıkmış ,19.14te kalmışım ben :)
Bende trex kullanıyorum . 24 saat trex ile phonex karşılaştırmıştım . Trex 24 saatte daha fazla işlem yaptığı için trex devam etmiştim bende.
bende 12 saattir trex deniyorum. sabah iyi artırmıştı kazancı ( tabi bana göre :) ) akşam üzeri yavaş yavaş düşmeye başladı kazanç anlamadım. berlin güncellemesi falan yazmışlar bugün olmuş sanırım. o yüzden diye düşünmeye başladım.

valla öyle deme laptoplara. 1 kez kasalı pc kulandım daha sonra full laptop kullandım. ilk laptopumu 2007 yılında aldım 10 sene sonra 2017 yılında sattım. 2013 de 1 laptop daha aldık hala kullanıyoruz. 1 laptop daha aldım 2017 o da hala kullanılıyor. 2019 da da şuan kendi kullandığımı aldım eğer bu mining bozmazsa 10 sene rahat götürür gibi. maşallahı var :) eskiden kasalı bilgisayarlar daha güçlü oluyordu. fakat artık laptoplarda aynı derece de güçlü oluyor. tek ısınma sorunu yaşanıyor gibi düşünülüyor ama kasalı bilgisayarın 60 derecesi , resmen laptopun 80 derecesine eş değer gibi. laptopları cidden dayanıklı yapıyorlar.

bende 12 saattir trex deniyorum. sabah iyi artırmıştı kazancı ( tabi bana göre :) ) akşam üzeri yavaş yavaş düşmeye başladı kazanç anlamadım. berlin güncellemesi falan yazmışlar bugün olmuş sanırım. o yüzden diye düşünmeye başladım.
Kazançla tam ölçemezsinki ETH artar , azalır kazanç değişir . Tabi oda bi test şekli ama ben tamamlanan sharesleri say . 24 saat sonunda hangisi fazla işlem yapmışsa o daha çok kazandırmıştır . Ben böyle test ediyorum işin aslı daha mantıklı geliyor bu yöntem :)
Adsız.png

Kazançla tam ölçemezsinki ETH artar , azalır kazanç değişir . Tabi oda bi test şekli ama ben tamamlanan sharesleri say . 24 saat sonunda hangisi fazla işlem yapmışsa o daha çok kazandırmıştır . Ben böyle test ediyorum işin aslı daha mantıklı geliyor bu yöntem :)
Eki Görüntüle 976461
Trex ile 12 saatlik paylaşımı 24 saate eşitleyince Gminer ile aynı sayıda paylaşım yapacağını kanısına vardım. Şimdi internet kesintisi oldu. el alışkanlığı Gminer ile açtım. Trex overclocktan sonra 30,59 ile mining yapıyordu. Gminer 30,83 ile mining yapmaya başladı :D bu overclock laptop a zarar vermez derseniz bu şekil kullanmaya başlayacağım. zarar verecek korkusu yüzünden içimden bir ses overclock u kapat diyor :)

bu overclock laptop a zarar vermez derseniz bu şekil kullanmaya başlayacağım:)
Hocam laptop konusunda bir bilgim yok . Tamamen cahilce cevap verecek olsam ; çok dikkat edin ekran kartlarına koca koca soğutma blokları eklenir soğutması sağlansın diye oysa laptoplar hafif olması gereği soğutma performansları düşüktür , bu yüzden çok ısınır . Minin için OC yapacaksanız 2 kere düşünün derdim. Ama dediğim gibi laptoplar hakkında bir bilgim yok (mining yapılıp yapılamayacağı konusunda yada yapılırsa ne gibi sonuçlar çıkar)

Hocam laptop konusunda bir bilgim yok . Tamamen cahilce cevap verecek olsam ; çok dikkat edin ekran kartlarına koca koca soğutma blokları eklenir soğutması sağlansın diye oysa laptoplar hafif olması gereği soğutma performansları düşüktür , bu yüzden çok ısınır . Minin için OC yapacaksanız 2 kere düşünün derdim. Ama dediğim gibi laptoplar hakkında bir bilgim yok (mining yapılıp yapılamayacağı konusunda yada yapılırsa ne gibi sonuçlar çıkar)
Cevabın icin teşekkürler . Overclock yapınca sıcaklık değerlerinde hicbir değişme olmadı. Vram sıcaklıklarını göremiyorum. Tek korkum bir anda pat diye ekranın gitmesi :D

Bir claymorecu olarak nb miner ı da çok başaırılı buldum. Denemeyenler bir denesin yüksek hasrate ve stabil.

Dosya Ekleri

• nbminer.PNG
    nbminer.PNG
    28 KB · Görüntüleme: 325
Nb miner kullanıyorum ve bence gayet iyi Phoenix miner da kernel hatası alıyorum onu yapınca 1HS düşürüyor gerek yoktu yani.

Nbminer bende çok inactive oldu sildim phonenix için videodaki gibi bir durum söz konusu!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu ben de fark ettim kendisi genelde 5'i seçiyor. Sanırım mining programını not defterinden düzelterek yapıyoruz o isi ancak ben de nasıl yapılacağını bilmiyorum. Kısa bir arastırmayla bulunabilir bence.
Edit---
Bu arada buldum. Simdi deneyeceğim.
  • added two kernels for Ethash, miner support 5 kernels for Nvidia GPUs, miner automatically select optimal kernel, also you can select specific kernel by --oc parameter (check readme.txt for more details)
  • '--kernel', '-k' - space-separated list of kernel numbers for each device (0 - auto, 1-6 - kernel number, currently supports 6 kernels for Nvidia on Ethash/Etchash) (for example: '1 3 5')
bu dediğin ayarları nereye girip yapıyoruz ?
Gminer in yeni sürümünü yayınlamışlar 2 saat önce,
diyor ki :
  • Nvidia GPU'lar için çekirdek voltaj desteği (--%'de cvddc)
  • Nvidia GPU'lar için voltaj noktasını kilitleme yeteneği (--lock_voltage), güç tüketimini azaltmaya yardımcı olur
  • P2 durumunu devre dışı bırakma seçeneği (--p2state 0)
  • Web kullanıcı arabiriminde geçersiz paylaşımlar görüntülenen düzeltilmiş hata
voltaj noktası kilitleme yeteneği diyor. bunu nereden girip ayarlıyoruz bulamadım bir türlü bu ayarlar nerden yapılıyorsa.

Geri
Yukarı