Ethereum Mining'e başlangıç

Moshie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Şu anki kullanmış olduğum bilgisayarım üzerinden mining yapmayı düşünüyorum. Anakartım ASRock AB350M kartım üzerinde 1 adet PCle 3.0 X16 ve 1 adet PCle 2.0 X1 çıkışları mevcut. Aynı anda iki ekran kartı çalıştırmak istiyorum.

İlk sorum riser ile aynı anda çalıştırabilir miyiz?

İkincisi riser ile çalıştırabiliyorsak sadece mining değil arada oyun da oynamaktayım. Aynı anda iki ekran kartı bağlı olduğu için sistem otomatik olarak X16 slotundaki kartı görüp o kart üzerinden mi oyunu oynatacak?

Yoksa oyun oynamak istediğimde ikinci riseri çıkartmam mı gerekecek. Detaylı bilgiye ulaşamadım.

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining için üretilen anakartlarda ekran kartlarını riser ile bağlıyorlar yani bağlayabilirsiniz. Bazı oyunlarda GPU seçimi yapabiliyorsunuz fakat seçilmeyen oyunları test etmeniz lazım, onun hakkında bir bilgim yok. Bir de ekran kartlarının modellerini sorabilir miyim?

Mining için üretilen anakartlarda ekran kartlarını riser ile bağlıyorlar yani bağlayabilirsiniz. Bazı oyunlarda GPU seçimi yapabiliyorsunuz fakat seçilmeyen oyunları test etmeniz lazım, onun hakkında bir bilgim yok. Bir de ekran kartlarının modellerini sorabilir miyim?
Şuan palit geforce 1060 6gb jetstream modelini kullanıyorum.Yanına da 3070 takmak istiyorum.

Mining için üretilen demişsiniz ama mining için üretilmedi sanırım

Şuan palit geforce 1060 6gb jetstream modelini kullanıyorum.Yanına da 3070 takmak istiyorum.

Mining için üretilen demişsiniz ama mining için üretilmedi sanırım
Merhaba bende de MSI GTX 1060 6GB modeli var bunu kullanarak 7/24 çalışırsa ayda kaç lira para elde edebilirim ? (şu anki ethereum kuru ile.)

Yok yani onlar da bağlandığından bunda da bağlanır demek istedim.
anladım,teşekkür ederim bilgileriniz için ancak aynı anda iki ekran kartı takılı iken ne olacagı hala muallak ta kaldı bir kaynakta görüntüyü hangi karttan alıyorsanız otomatik olarak o ekran kartı çalışıyor denmiş.

anladım,teşekkür ederim bilgileriniz için ancak aynı anda iki ekran kartı takılı iken ne olacagı hala muallak ta kaldı bir kaynakta görüntüyü hangi karttan alıyorsanız otomatik olarak o ekran kartı çalışıyor denmiş.
1060 ile ne kadar kazanç elde edebilirim 7/24 açık olursa?

Merhaba bende de MSI GTX 1060 6GB modeli var bunu kullanarak 7/24 çalışırsa ayda kaç lira para elde edebilirim ? (şu anki ethereum kuru ile.)
Biraz overclock ile 19 mh almaktayım oda ortalama günde 2 dolar yapıyor elektrik hariç elektriği de çıkarsak 10 tl günlük sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı