Ethernet kablosu pingi etkiler mi?

efeyumak

Decapat
Daha fazla  
Selam 3 ay önce Kablonet'e geçtim ve 3 aydır ping sorunum var ve maalesef ilgilenmiyorlar bana işte kablonuzda sıkıntı olabilir falan diyorlardı fakat öncesinde kullandığım internete de bu kabloyla bağlanıyordum. Kablonun bazı yerleri ezilmiş değiştirirsem pingin düşme ihtimali var mı? Artık kendim çözüm bulmaya çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Varsa deneme şansiniz Wi-Fi ile de oyunda denesenize bakalim nasıl fark var.

Denedim ping daha yüksek oluyor normal olarak fakat anlamadığım kabloyla bağlanınca neden ping çıkıyor örnek olarak 2 gün hiç çıkmayp diğer gün tekrardan 100-200 çıkıp inmeye başlıyor.

Kabloda ki kopukluktan yada temassızlıktan da olabilir.
Bu tarz bir konu açılmıştı. Çözümü kablodaki kopukluktan meydana geldiğini ve yeni bir kablo aldığında düzeldiğini belirtmişti.

Denedim ping daha yüksek oluyor normal olarak fakat anlamadığım kabloyla bağlanınca neden ping çıkıyor örnek olarak 2 gün hiç çıkmayp diğer gün tekrardan 100-200 çıkıp inmeye başlıyor.

2 gün olmayıp diğer gün vs oluyorsa kablodan ziyade internet sağlayıcı firma ile alakalı olabilir hocam. Sorun kabloda olsa 2 gün sorunsuz çalışıp 3. gün ping yapayım demez gibi geldi bana.

Geri
Yukarı