Ethernet kablosu takılı ama internet yok

Efeyxa

Hectopat
Bu sorun bana geçenlerde olmuştu ama 3 4 gün sonra kendiliğinden düzelmişti, bugün de aynı sorun oldu. Yarın pazartesi ve benim canlı dersim var, ne yapabilirim internetin gelmesi için? Bu arada kabloda sorun yok ablamın laptopundan denedim oldu ama bu bilgisayardan olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anakartınızın modelini bilmeniz lazım. Bilmiyorsanız aramaya DxDiag yazıp bakın. Modelini öğrendikten sonra başka bir cihazdan anakarta uygun Ethernet sürücüsünü kişisel bilgisayarınıza atıp kurun. Yeniden başlatınca gelmesi gerekiyor.

Arkadaşlar anakartınızın modelini bilmeniz lazım. Bilmiyorsanız aramaya DxDiag yazıp bakın. Modelini öğrendikten sonra başka bir cihazdan anakarta uygun Ethernet sürücüsünü kişisel bilgisayarınıza atıp kurun. Yeniden başlatınca gelmesi gerekiyor.
knk konuyu bi takip et knk 2 yıl önce yazılmış konu azcık düşün 2 yılda evini bile değiştirmiştir adam sen kablo diyon

Kanka konuyu bir takip et 2 yıl önce yazılmış konu azcık düşün 2 yılda evini bile değiştirmiştir adam sen kablo diyorsun
Yine de halen aynı sorun olabilir. Herkes 2 yıl içinde bilgisayarını yenileyemiyor.

Aygıt Yöneticisi'nden Ethernet sürücüsü gözüküyor mu? Eğer gözüküyorsa sağ tıklayıp yazılımı ve cihazı kaldırın. Ardından Ethernet sürücüsünü tekrardan kurun. Daha sonra aygıt yöneticisinde Ethernet sürücüsüne sağ tıklayıp güç yönetimine gelin. Burada güç tasarrufu için bu aygıtı kapat seçeneği mevcut. Eğer bu seçenekte tik varsa kaldırın ve PC'yi yeniden başlatın.

Konu yukarıda olunca yazıverdim. Dikkat etmemişim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı