Ethernet kablosuna jak nasıl takılır?

Girişler farklı olabilir hocam fakat bildiğim kadarıyla Ethernet girişleri tek standart olması gerek. Doğru taktığınıza eminsiniz değil mi hocam? 😅

Kendi kablo ucu ile kolayca takılabiliyor, bağlantıda da problem olmuyor. Fakat bu uç olmuyor. Fazla girmeyince de zorlamak istemiyorum açıkçası. Neden olmaz anlamadım. Olmazsa aldığım yerde laptop vardı. Adama söyliyeyim, bir de o denesin jak ucunu takmayı.

Tamamdır, beni tekrardan bilgilendirmeyi unutmayınız :)

Aldığım yere gittim. Bendeki porta girmeyen jaklardan birini aldığım kişiye verdim. Modeme takmayı denedi olmadı. Ethernet kablosunun takılı olduğu bir girişe takmayı denedi onda da olmadı. Meğer ağ pensesi ile çakmak gerekiyormuş jakı girmesi için. Bunu denemek için girmeyen bir tane jakı alıp pense ile çaktı ve Click sesi ile yerine oturdu. Demekki ağ pensesi ile çakmadan jak girişe girmiyormuş hocam🙂

Aldığım yere gittim. Bendeki porta girmeyen jaklardan birini aldığım kişiye verdim. Modeme takmayı denedi olmadı. Ethernet kablosunun takılı olduğu bir girişe takmayı denedi onda da olmadı. Meğer ağ pensesi ile çakmak gerekiyormuş jakı girmesi için. Bunu denemek için girmeyen bir tane jakı alıp pense ile çaktı ve Click sesi ile yerine oturdu. Demekki ağ pensesi ile çakmadan jak girişe olmuyormuş hocam🙂
Hiç denk gelmemiştim böyle bir şeye bilgilendirme için teşekkürler :) O zaman devam işlemlere devam edebilirsiniz.

Hiç denk gelmemiştim böyle bir şeye bilgilendirme için teşekkürler :) O zaman devam işlemlere devam edebilirsiniz.

Ağ pensesini bulmak kaldı. Onu da bilgisayarcı bir tanıdıktan alacağım artık. Ben de diyorum, bu izlediğim her Ethernet kablosu jakı değiştirme videosunda bu ağ pensesi neden kullanılıyor diye. Meğer, o olmadan girişe oturmuyormuş😀

Yeni konular

Geri
Yukarı