Ethernet tanımlanamıyor hatası

klastion

Femtopat
Daha fazla  
1684252056020.png

1684252067272.png

Bu iki görsel 1 saniyede bir değişiyor sürekli. Bir tanımlanamadı diyor bir kablo takılı değil diyor. Kablo denendi çalışıyor internet düzgün. Ethernet ışığı yanıyor anakart Gigabyte'a 520 m k. Birkaç video denedim ama düzelmedi yardımlarınızı bekliyorum. Yeni kurulum yaptım güncellemeleri de yaptım.

LAN sürücülerini Windows güncelleme ile mi yaptınız? Eğer o şekilde yaptıysanız anakartınızın internet sitesinden indirmeyi deneyin.

windows 11 kurdum. onu söylemeyi unutmuşum ama sitesinden 11 için lan kısmını indirip yüklemiştim değişen bir şey yok malesef

RJ-11 çıkartıp tekrar tak:) bende öyle çözüldü.
rj-11 dediğiniz ethernet kablosu mu, modeme gelen kablo mu acaba? ikisinide denedim modemi kapatıp açtım. diğer girişleri denedim fark yok

LAN sürücülerini Windows güncelleme ile mi yaptınız? Eğer o şekilde yaptıysanız anakartınızın internet sitesinden indirmeyi deneyin.
Önce windows update sonra sitesinden indirdim. Win 11 ile alakalı olabilir mi acaba onu bilmiyorum. Bir de ekleme yapayım videolarda hız-ikiliyi 10mbseye çekin diyorlardı onu yapınca Tanımlanıyor... olarak kalıyor değişmiyor, otomatiğe alınca yine eski haline dönüyor saniyede bir bağlı değil ve tanımlanamadı diye git gel yapıyor

Son düzenleme:
Siz modemin yanına kasayı koyun tek parça bir kablo takın. Çalıştığını göreceksiniz. Standart dışı işlerin nerede patlayacağı belli olmaz.

Neredeyse 3 ay olmus ama şu an aynı sorunu bende yasıyorum tam olarak aynısı kabloda sıkıntı yok calısıyor ama internet yok dıyor her şeyı denedım. Acaba sorunu cozduysen nasıl cozdun soyler misin çok ihtiyacım var

Yeni konular

Geri
Yukarı