Çözüldü ETS 2 i7-6700HQ sistemde kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Melihyy1902

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Intel HD 530
İşlemci
i7-6700HQ
Merhaba. Normalde bu konuyu açmak yerine grafik düşürürdüm ama oyun FPS düşüşü sebebiyle değil farklı bir sebepten dolayı kasıyor. Birkaç metre yürüdükten sonra FPS açısından hiçbir sıkıntı yokken tır duruyor sonra tekrar aynı hızda yürümeye devam ediyor ve bu sorun hız algısını tamamen yok ediyor. Bunu nasıl çözebilirim veya bu sorunu nasıl tanımlayabilirim bana söyleyebilir misiniz?

Çözüm
Oyun takılıp kalıyor dediğine göre, o zaman drop yiyorsun. O işi azaltmanın yolu Ssd'ye kurmaktan geçer. Gpu yetersizliğini bilemeyeceğim ama r7 240 ayarında bir gpu var orta ayarda idare eder. Varsa full hd ekran, fps dezavantajı yaratır.
Burada VRAM'den büyütülüyorsa onu biliyorum. Fakat eğer 300 MHz yerine daha büyük bir şey yapmak mümkünse o çok daha iyi olur.

Açıkçası laptop olduğu için hiç kurcalayasım yok. Yapabilsem HDD, Pil ve GPU değiştireceğim ama bir tık zor gözüküyor.
Gpu işini unut bence adaptör denenmeli mutlaka. Ayrıca adaptörde arıza varsa cihaza zarar da verebilir.

MHz olarak hiç deneme yapmadım. VRAM üzerinden yapmıştım. En fazla 1024 MB olacak şekilde yaparsanız rahatlar.

Zaten normal RAM'den 7 GB alıyor ama maalesef MHz değişmeyince yetmiyor.

GPU işini unut bence adaptör denenmeli mutlaka. Ayrıca adaptörde arıza varsa cihaza zarar da verebilir.

Valla bilmiyorum 950M'ye önce overclock yaptım sonra 2-3 saattir oynuyorum PC OC sonucu donma dışında bir sorunla karşılaşmadı ama akşama başlar yine kendini kapatmaya

Son düzenleme:

Valla bilmiyorum 950M'ye önce overclock yaptım sonra 2-3 saattir oynuyorum PC OC sonucu donma dışında bir sorunla karşılaşmadı ama akşama başlar yine kendini kapatmaya
Hocam pc beni dikkatli kullan diye yalvarıyor sen bir de overclock yapıştırmışsın. :)
Biz napak hd3650 ile ets 2 oynuyorum. :D

Hayır öyle değil. Şimdi normal şartlarda Windows 10 sürücüsü 128 MB VRAM atıyor. üst düzeyinde artırılabilir 2 GB geçkin gözükür aslında o kadar kullanamaz. Eğer Windows 8.1 sürücüsü kullanıp belli değerleri değiştirirsek bunu 1 GB VRAM(Gerçek) kullanabiliyoruz. Ha üst düzey performans beklenmez ama Windows 10 sürücüsüne kıyasla cihaz daha stabil çalışabilir. İsterseniz makalemde de böyle bir olay var uzun süre i3 6.nesil sistem kullandım ekran kartım yoktu.

Hayır öyle değil. Şimdi normal şartlarda Windows 10 sürücüsü 128 MB VRAM atıyor. Üst düzeyinde artırılabilir 2 GB geçkin gözükür aslında o kadar kullanamaz. Eğer Windows 8.1 sürücüsü kullanıp belli değerleri değiştirirsek bunu 1 GB VRAM(Gerçek) kullanabiliyoruz. Ha üst düzey performans beklenmez ama Windows 10 sürücüsüne kıyasla cihaz daha stabil çalışabilir. İsterseniz makalemde de böyle bir olay var uzun süre i3 6.nesil sistem kullandım ekran kartım yoktu.

Tamamdır ona eğer 950M yine sorun çıkarırsa bakarım teşekkür ederim.

Hocam PC beni dikkatli kullan diye yalvarıyor sen bir de overclock yapıştırmışsın. :)
Biz napak HD3650 ile ETS 2 oynuyorum. :D

Hocam sonra gaza geldim 60 Hz monitörü 65 Hz yaptım. 😃 Madem 6 yıl önce para vermişim ve sorunlu da olsa kullanabiliyorum, bari ilk masaüstümü dizene kadar böyle kullanayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı