Çözüldü ETS 2 i7-6700HQ sistemde kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Melihyy1902

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Intel HD 530
İşlemci
i7-6700HQ
Merhaba. Normalde bu konuyu açmak yerine grafik düşürürdüm ama oyun FPS düşüşü sebebiyle değil farklı bir sebepten dolayı kasıyor. Birkaç metre yürüdükten sonra FPS açısından hiçbir sıkıntı yokken tır duruyor sonra tekrar aynı hızda yürümeye devam ediyor ve bu sorun hız algısını tamamen yok ediyor. Bunu nasıl çözebilirim veya bu sorunu nasıl tanımlayabilirim bana söyleyebilir misiniz?

Çözüm
Oyun takılıp kalıyor dediğine göre, o zaman drop yiyorsun. O işi azaltmanın yolu Ssd'ye kurmaktan geçer. Gpu yetersizliğini bilemeyeceğim ama r7 240 ayarında bir gpu var orta ayarda idare eder. Varsa full hd ekran, fps dezavantajı yaratır.
Merhaba. Normalde bu konuyu açmak yerine grafik düşürürdüm ama oyun FPS düşüşü sebebiyle değil farklı bir sebepten dolayı kasıyor. Birkaç metre yürüdükten sonra FPS açısından hiçbir sıkıntı yokken tır duruyor sonra tekrar aynı hızda yürümeye devam ediyor ve bu sorun hız algısını tamamen yok ediyor. Bunu nasıl çözebilirim veya bu sorunu nasıl tanımlayabilirim bana söyleyebilir misiniz?

Ekran kartın çok kötü tüm yük işlemciye biniyor kasması normal.

Oyun takılıp kalıyor dediğine göre, o zaman drop yiyorsun. O işi azaltmanın yolu Ssd'ye kurmaktan geçer. Gpu yetersizliğini bilemeyeceğim ama r7 240 ayarında bir gpu var orta ayarda idare eder. Varsa full hd ekran, fps dezavantajı yaratır.

Çözüm
Oyun takılıp kalıyor dediğine göre, o zaman drop yiyorsun. O işi azaltmanın yolu SSD'ye kurmaktan geçer. GPU yetersizliğini bilemeyeceğim ama R7 240 ayarında bir GPU var orta ayarda idare eder. Varsa Full HD ekran, FPS dezavantajı yaratır.

Hocam R7 240 bile pek kurtarmaz. Ama o işlemci iyi en azından güzel ekran kartı alın. Sizin dediğiniz droptan dolayı.

Hocam R7 240 bile pek kurtarmaz. Ama o işlemci iyi en azından güzel ekran kartı alın. Sizin dediğiniz droptan dolayı.

Ben karşılaştırma anlamında söyledim cihaz laptop.

Zaten normalde GTX 950M var onunla oynuyordum ama sanırım bir şekilde güç iletimini bozdum ve ne zaman yük binse bilgisayar kapandığı için devre dışı bıraktım. Yani anakart değişmeden biraz zor olur ve yakınlarda yeni bir PC toplayacağım. Toplayana kadar beklerim artık.

Zaten normalde GTX 950M var onunla oynuyordum ama sanırım bir şekilde güç iletimini bozdum ve ne zaman yük binse bilgisayar kapandığı için devre dışı bıraktım. Yani anakart değişmeden biraz zor olur ve yakınlarda yeni bir PC toplayacağım. Toplayana kadar beklerim artık.
Devreye alıp oyuna girince ısınıyor olabilir pc, 950m sağlamsa yararlanmanı öneririm. Bakım yaptırman gerekiyor olabilir.

Devreye alıp oyuna girince ısınıyor olabilir PC, 950M sağlamsa yararlanmanı öneririm. Bakım yaptırman gerekiyor olabilir.

Yok altına soğutucu da aldım AIDA64 de test yaparken 80°C geçmeden kapanıyordu. Bir bilgisayarcıya gönderdim şarj kablosu sıkıntılı değiştik deyip gönderdiler ama AC ile hiç alakası yok. O yüzden entegre grafiğe mecbur kaldım.

Yok altına soğutucu da aldım AIDA64 de test yaparken 80°c geçmeden kapanıyordu. Bir bilgisayarcıya gönderdim şarj kablosu sıkıntılı değiştik deyip gönderdiler ama AC ile hiç alakası yok. O yüzden entegre grafiğe mecbur kaldım.

O zaman hocam GTX 950M de kurtarır kullanın bence yaptırın.

O zaman hocam GTX 950M de kurtarır kullanın bence yaptırın.

Hocam bu ekran kartları sanırım laptop anakartlarına entegre olarak geliyormuş. Tamamen anakart değiştirmek uzun süreceği için güzel bir sistem toplayana kadar entegre ile devam edeceğim. Zaten sonra laptopu genel olarak iş amaçlı kullanacağım için ekran kartı boşa tamir edilmiş olur

Yeni konular

Geri
Yukarı