ETS2 düşük GPU frekansı ve çökme

AXCHNEER

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, oyun DAF 2021 güncellemesini aldığından beri sorunlarla karşılaşıyorum. Sürekli çöküyor, 5 dakikada bir ya da masaüstüne geldiğim an ekran kartının frekansı düşüp 4 FPS oynamak zorunda kalıyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce MX330, işlemcim Intel Core i5 1035G1, RAM ise 8 GB DDR4. Oyun ve işletim sistemi NVMe SSD'ye yüklü. Windows 10 Pro 64-bit kullanıyorum. Diğer oyunlarda sıkıntı yok.

Sp'de çöküyor.

Görüntü
+ s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / scannow yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, dos ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

İşe yararsa çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

İlk başta sorun çözüldü ama şimdi de pencereli siyah ekrana düşüp hata veriyor. TruckersMP oynuyorum bu arada.

Hatada ne yazıyor? Ayrıca DirectX 11 ve 9'u indirip şu paketide kurmanızı rica ediyorum. BAT olanı çalıştıracaksınız.
Görüntü
+ S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / scannow yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, dos ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

İşe yararsa çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Hocam bu komutlar konuyla çok da alakalı değil büyük ihtimalle çözmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı