EU4 30 yıl savaşları nasıl yapılır?

mehmetfth42

Femtopat
Daha fazla  
Beyler oyuna İngiltere ile başladım ama Fransa ile savaşmak aşırı zor geliyor. Hele o vassalarını içinden çıkarttıktan sonra aşırı zorlaştı. Müttefik olarak aragon castile ve Avusturya olsa bile savaşa gelmiyorlar ben de favor kasana kadar ölüyorum. Local defensive falan da veriyorum ama yeniyor beni. Ne yapmam lazım? İnce bir ayrınıtısı falan var mı?

100 yıl Savaşları'nı kastediyorsunuz sanırım. Aslında çok zor değil İngiltere ile kazanmak doğru stratejileri izlerseniz. Ben genelde Fransa Aragon ya da Burgundy'yi rakip seçene kadar oyunu tekrar başlatıyorum(genelde Burgundy). Burgundy ve Fransa birbirini rakip seçtiğinde Burgundy ile müttefik oluyorsunuz. Maine Event'i geldiğinde siz saldıran konumunda olduğunuz için müttefikleriniz katılmak istemeyecektir. Burgundy'nin Fransa'yı rakip seçmesi bu yüzden önemli. Burgundy rakip seçtiği zaman genelde Fransa'dan toprak istiyor. Toprak vaat ederek Burgundy'yi savaşa çağırın. Burgundy ve PU'ları ile dikkatli oynayarak kazanabilirsiniz. Aynı şekilde Aragon ile de kazanabilirsiniz. Eğer yine de başaramıyorsanız, Surrender Of Maine Event'inin ikinci seçeneğini seçin ve Fransa'ya verin Maine'i. Favor biriktirdikten sonra Castile, Burgundy, Avusturya ile görev ağacından Fransa'ya karşı Personal Union CB'sini aldıktan sonra kolayca kazanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı