EU4 Gemiler, Savaşları Kaybediyorum

Dostlar yeni başladım ve Osmanlı ile Venedik'e kaybediyorum. Ayrıca askeri fabrikayı nereden basıyoruz? Ayrıca 3 tane advisor alamıyorum, param bitiyor. Ayrıca gemiler neredeyse gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Venediği donanma olarak oyunda yenen devlet yok. 3 advisor başlangıç için gereksiz. En üstetekini al yeter. Military ve diplomasi alma başlangıçda.

Oyunları biraz da kendimiz keşfetmek gerekir.Mesela ben sıkı Rome Total War 2 oynayıcısıyım,her oynadıkça keşfetmediğim ufakta olsa bir şeyler oluyor.Oyun zevki biraz da keşfetmeye ve mücadeleye dayanıyor.

Ben de sen diyorsun demedim. İnternette diyorlar. İlk hangi ülkeyi alayım? Herkesin bir dostu var.

Arnavutluk, sırbistan ve de bosna yı al ama dikkatli ol, osmanlının görüş alanına girersin, ama İtalya'ya doğruda büyüyebilirsin, Kıbrıs'tan Suriye'ye ya da mısıra çıkabilrsin(memlükler dağılırsa) kuzey Afrika'ya doğruda büyüyebilirsin, ama aslında venedikle kolonicilik ve de ticaret gidin derim, kolonicilik biraz değişik oldu ama, güzel oluyor. Ben çok denedim kolonicilik.

Son gelen sürümde Arnavutluğu venedik koruyor. Başlangıçda alamayabilirsin venediği. Bizansı alıp anadoluya dön. Macarın altındaki devletle walenchia olucak o devlet bizans ile müttefik ise onu ilhak edebilirsin. Arnavutluk ile oynanışı bilmiyorum.

Arnavutluk, sırbistan ve de bosna yı al ama dikkatli ol, osmanlının görüş alanına girersin, ama İtalya'ya doğruda büyüyebilirsin, Kıbrıs'tan Suriye'ye ya da mısıra çıkabilrsin(memlükler dağılırsa) kuzey Afrika'ya doğruda büyüyebilirsin, ama aslında venedikle kolonicilik ve de ticaret gidin derim, kolonicilik biraz değişik oldu ama, güzel oluyor. Ben çok denedim kolonicilik.
Bende DLC yok, dediklerin olur mu?
Son gelen sürümde Arnavutluğu venedik koruyor. Başlangıçda alamayabilirsin venediği. Bizansı alıp anadoluya dön. Macarın altındaki devletle walenchia olucak o devlet bizans ile müttefik ise onu ilhak edebilirsin.
Peki, birliklerin başına komutan atayıp savaş planı çizebilir miyim?

Geri
Yukarı