Euro 9 TL sınırına dayandı!

Ülkemi ve insanımi seviyorum ama kimse kusura bakmasın, yurt dışındaki insanlara özeniyorum her şeyi kendi yaşadıkları yerlere göre değişiyor tabii ama buradakinden kolay alıyorlar. 3200 TL olacak şey vergilerle beraber 6000-7000 TL civarında oluyor, iPhone X mesela 999 dolardı ama burada 6000TL ile satışa çıktı. Her şeyi ucuza almak istiyorum artık. 200 dolarlık ekran kartı burada 2000 TL'den fazla.

Ortaokul dönemimden beri İngilizce için eğitim alarak çabalıyorum. Bilenleriniz vardır cambridge sınavları var. Onlara giriyorum. Şu anda lisedeyim. Yabancı dil olarak en önemli dillerden birisi olan İngilizce'nin umursanmaması cidden çok kötü. Küçükken hayalim, 18 yaşına geldiğimde müthiş bir İngilizce ile yurt dışına gidip özellikle Avrupa'da yaşamaktı. Hayallerimi süslerdi. Gerçekler sonradan ortaya çıkıyor. İnsan her durumu büyüdükçe anlıyor ve daha bu yaşımda bu günleri görüyorsam gelecekte neler olur tahmin bile edemem.

Anlık olarak Dolar 7.56, Euro 8.95.
Eki Görüntüle 672323
Ama olsun arkadaşlar, Ayasofya Camii oldu! Artık halk olarak aç kalırsak Ayasofya Camii'nin mermerlerini kemirebiliriz (!)
Aynı kafa devam. Bravo arkadaşlar. Yandaş medyalarda ohh miss gibi, ne kadar da güzel her şey 4/4lükmüş gibi, toz pembeymiş gibi anlatıyor. Söylenecek sözün kalmadığı bir döneme girdik. Bu ülkede örgütlü cehaletin biteceğine dair umudum pek kalmadı artık. Belki kurtarırsa Z kuşağı kurtarır bizi bu durumdan.

Allah'a şükür 2 gün önce PC toplamışım :D. 7.48 iken topladım. Zararın neresinden dönersin kardır hesabı.

Ortaokul dönemimden beri İngilizce için eğitim alarak çabalıyorum. Bilenleriniz vardır cambridge sınavları var. Onlara giriyorum. Şu anda lisedeyim. Yabancı dil olarak en önemli dillerden birisi olan İngilizce'nin umursanmaması cidden çok kötü. Küçükken hayalim, 18 yaşına geldiğimde müthiş bir İngilizce ile yurt dışına gidip özellikle Avrupa'da yaşamaktı. Hayallerimi süslerdi. Gerçekler sonradan ortaya çıkıyor. İnsan her durumu büyüdükçe anlıyor ve daha bu yaşımda bu günleri görüyorsam gelecekte neler olur tahmin bile edemem.
Fazla hayalin sonu genellikle hüsran oluyor dostum.

Ne kadar çalışsamda beceremiyorum, kelimeleri ezberlerim ama o anda cümle kuramam.

Yemin ediyorum Kıbrıs'ın durumu ekonomi olarak daha iyi, otur ofise ara sıra çık her şey doğru ilerliyor mu diye kontrol et. Hangi üniversiteden mezunsun fark etmez; altındaki arabanı, benzinini, oturduğun evi, telefondaki hattını, iki öğün yemeğini ücretsiz karşılıyorlar, birde üzerine 1000-1500 Sterlin veriyorlar. Kaçın kurtarın kendinizi, benim Allah'a şükür fırsatım var, Allah yardımcınız olsun, inşaallah her şey istediğiniz gibi olur. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı