Ev ısıtması için öneri

jestere1231231

Hectopat
Merhaba yeni eve geçtim. Eski bir ev altındaki ev boş camları falan kırık ondan dolayı yerler buz gibi. Bir de tavan sözde izocam yapılmış ama hem içerisi soğuk oluyor hem de içerdeki havayı çok hızlı dışarı götürüyor. Ev sobalı sobayı 3 saat yakıyım sönsün 10 dakika sonra ev gene buz gibi oluyor. https://www.hepsiburada.com/almar-kpk-tavan-duvar-kap-50x50-cm-hasir-p-HBCV00002H4QAY?magaza=KARALIOĞLU+YAPI+MARKET&url_src=and-product-detail İnternette bunu buldum evimin duvarları gri çok güzel durur ama sıcak tutar mı sizce? Bir de önerebileceğiniz bir şey var mı?

Linkteki ürün banyo tavanlarında kullanılıyor hocam. Isıya etkisi olmaz ve sobalı odada değişen hava koşulundan dolayı çok çabuk nem tutabilen bir malzeme, Allah korusun küfle uğraşıp durursun. Yün, cam elyafı veya köpük paneller gibi yalıtım malzemeleriyle duvarı kaplayabilirsin, buda maliyetli olur...

Linkteki ürün banyo tavanlarında kullanılıyor hocam. Isıya etkisi olmaz ve sobalı odada değişen hava koşulundan dolayı çok çabuk nem tutabilen bir malzeme, Allah korusun küfle uğraşıp durursun. Yün, cam elyafı veya köpük paneller gibi yalıtım malzemeleriyle duvarı kaplayabilirsin, buda maliyetli olur...
Duvarın kaplaması güzel tavan berbat. Direk çatı katı birde.

Yün elyaf sıcak tutar mı? Köpük paneli tutar mı? Koku yapar mı? Birde evin içinde soba yakıyoz sigara içiyoz tutuşma falan yapmasın.
Çatılarda izocam çatı şiltesi kullanılıyor. Kendi tavanına yapacağın için yün elyafı işini görecektir, sıcak tutar mı sorusuna şöyle cevap verebilirim; çatı katından gelen ısıyı köpük panelin arasında tutar. Koku yapacağını düşünmüyorum, sigaradan bir şey olmaz soba borusunun geçtiği yerlerde panel eriyebilir. O durumları göz alarak yerleştirebilirsiniz.

Çatılarda izocam çatı şiltesi kullanılıyor. Kendi tavanına yapacağın için yün elyafı işini görecektir, sıcak tutar mı sorusuna şöyle cevap verebilirim; çatı katından gelen ısıyı köpük panelin arasında tutar. Koku yapacağını düşünmüyorum, sigaradan bir şey olmaz soba borusunun geçtiği yerlerde panel eriyebilir. O durumları göz alarak yerleştirebilirsiniz.
Tavanım sunta olduğu için bu haldeyken bile sobadan erime yaptı. Bende alüminyum folyo koruması ile kullanıyorum. Sobadan erime yapmasıda imkansız. Kullandığım oda ortalama 12-13 metrekare. Kaç kilo yün elyaf almalıyım?

Geri
Yukarı