Evde 2 internet olursa ne olur?

• Konuyu başlatan ddr1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 388

ddr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Başlık tam açıklayıcı olmadı galiba ama şöyle açıklayayım; bir odada bir internet bir odada başka bir internet yani 2 modem olursa bir odada a internetine bağlıyken öbür odadan b interneti varken telefonum ikisine de kayıtlı ise sinyaller karışır mı? Ben a modemine bağlı odada oturuken öbür odadaki b modemi de oturduğum odaya sinyal verirken telefonum otomatik ikisine de bağlanmaya çalışıp bozulur mu? Hani mesela ikisi de telefona tanımlıysa ve otomatik bağlanıyorsa.

En az kullandığınız modemin ağına unut dersiniz ona bağlanmaz.
Zarar verir mi bilmiyorum.
Eviniz net 230 M.2 5+1 ve altı ise sorun çıkmaz.
Tabi büyükse onu bilmem bizimki net 212 M.2 ve 2 katlı her yerden çekiyor.

Başlık tam açıklayıcı olmadı galiba ama şöyle açıklayayım; bir odada bir internet bir odada başka bir internet yani 2 modem olursa bir odada a internetine bağlıyken öbür odadan b interneti varken telefonum ikisine de kayıtlı ise sinyaller karışır mı? Ben a modemine bağlı odada oturuken öbür odadaki b modemi de oturduğum odaya sinyal verirken telefonum otomatik ikisine de bağlanmaya çalışıp bozulur mu? Hani mesela ikisi de telefona tanımlıysa ve otomatik bağlanıyorsa.

Öyle bir şey sen kendin manuel olarak ayarlardan bağlamazsan hala a interneti bağlı kalır ve b internetinin şifresi girili olsa bile a modeminin bağlantısı kesilene kadar a modemi bağlı kalır bir de 2 odaya 2 modem almak eğer odalar uzak değilse saçma bence.

Sinyal kalitesine göre iki ağdan birine bağlanır. Benzer kanalları kullanmadıkları sürece performansta da sorun olmaz. Zaten sizin evinize komşularınızın Wi-Fi ağlarının sinyalleri de geliyor.

Farklı ağlara bağlanmayı denemekten de hiçbir cihaz bozulmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı