Tebligat İade Olursa Ne Olur ?

z133661

Hectopat
Ben saçma sapan bir işin içine girdim daha doğrusu pek umursanmayacak bir olay türü ama aklıma takıldı.

Ben YouTube müzik yükledim ve müzik başka kişiye ait olduğu için doğal olarak telif yedim ve bende itiraz ettim sonuç gelmedi. Eğer sonuç gelmiş ise karşı taraf doğal olarak beni dava edebilir.
Fakat kafama takıldı, ya sonuç verildi de benim haberim mi yok dedim.

Sonra düşündüm öyle bir şey olsa e-devletımde gözükür dedim ve şunu öğrendim karşı tarafa beni dava etse adımla edebilir TC bilmiyor dava ederken sistemde çıkmaz diye biliyorum.
Sonra gittim Adliyeye orada sordurdum bu seferde sadece o il sınırları içinde davan varsa görülürmüş.

Ve en çok merak ettiğim konu şu Tebligat gelecek evime fakat ben taşındım evden eski adresim gözüküyordu o zamanlar tebligat gelse bile ev boş muhtar aldırmamış adresimizi.

Ben de PTT gittim o mahalle dağıtan adam dedi ev boşsa iade ederim muhtara bırakmam ve bir daha gelirse öyle muhtara teslim ederim dedi ve bundan öncede muhtarla konuştum öyle belge gözükmüyordu sisteminde. Eğer davalık olmuş isem tebligat mutlaka bana ulaşır mıydı ?
Veya tebligat bana hiçbir şekilde ulaşamayıp iade olsa ben sorumlu olur muyum ?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kafana takma bunları telif hakkı saklı olan bir müziği yüklemişsin evet ama çok uğraşmazlar telif atarak müziği kanalınızdan kaldırırlar eğer birkaç kere daha yaparsanız dava açarlar diye tahmin ediyorum öyle bir müzik için dava açacaklarını sanmıyorum.

Dostum kafana takma bunları telif hakkı saklı olan bir müziği yüklemişsin evet ama çok uğraşmazlar telif atarak müziği kanalınızdan kaldırırlar eğer birkaç kere daha yaparsanız dava açarlar diye tahmin ediyorum öyle bir müzik için dava açacaklarını sanmıyorum.

Hocam karşı tarafın bana dava açmadan önce benden kanıt sunmam için bana e-mail'den bildirim gelirdi. 15 gün içinde benden cevap gelmez ise o zaman devreye geçeler . Fakat içim rahat etmedi dedim tebligat gelmiş olsa evime gelecek ve ev adresi MERNİS den onaylanmadığı için eski adresim gözüküyor ve doğal olarak da oraya gider fakat muhtarla konuştum adına öyle bir dosya gözükmüyor dedi. Ve o bölgeye dağıtan ptt vatandaşı ile konuştum, dedi ev boşsa ben postayı iade ederim ve iade edildikten sonra bir daha gelirse o zaman muhatara teslim ederim dedi . Benim merak ettiğim konu bana bu tebligatı mutlaka ulaştırırlar mıydı ?
İlgileriniz için teşekkür ederim .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı