Evde bilgisayar gerekli bir şey mi?

Alfirk

Kilopat
iPhone 13 kullanıyorum evde de bir tane kendim topladığım yüksek seviyede masaüstü bilgisayar var.
Oyun içinse PS5 alacağım. Hikayeli oyunlar için. PC de oynamıyorum oyun artık.

Yani şu an masaüstü bilgisayar bir köşede duruyor, inanın sadece haftada bir kere açıyorum o da internette gezinmek için.

Geri kalan her şeyi iPhone 13 ile yapıyorum PC'yi açasım gelmiyor. 13 ile internette gezinme sosyal medya oyun falan haftanın 6 günü yetiyor.

Sanki biraz evde gereksiz yer kaplıyor gibi hissetmeye başladım bilgisayarı. Yani bilmiyorum bilgisayarsız ev olur mu? Gerekli mi? İleride lazım olur mu?

Yani sizce satıp yer açayım mı yoksa dursun mu bir köşede?

Elbet bir gün lazım olabilir özellikle Microsoft Office programlarında falan işe yarar. Oynamasan bile telefon bazı yerlerde yetersiz kalabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence şimdilik dursun. Paraya ihtiyacınız olduğu zaman satıp o parayı ihtiyacınız doğrultusunda kullanırsınız. Durduk yere satarsanız ondan gelen para illaki bir şeylere harcanır. Tabii bu benim görüşüm bilgisayar sizin tasarrufunuzda. Bilgisayar yokken insanın bilgisayar toplayası da geliyor ama sattıktan sonra ufaktan bir pişman olabilirsiniz.

iPhone 13 kullanıyorum evde de bir tane kendim topladığım yüksek seviyede masaüstü bilgisayar var.

Yani şu an masaüstü bilgisayar bir köşede duruyor, inanın sadece haftada bir kere açıyorum o da internette gezinmek için.

Geri kalan her şeyi iPhone 13 ile yapıyorum PC'yi açasım gelmiyor. 13 ile internette gezinme sosyal medya oyun falan haftanın 6 günü yetiyor.

Sanki biraz evde gereksiz yer kaplıyor gibi hissetmeye başladım bilgisayarı. Yani bilmiyorum bilgisayarsız ev olur mu? Gerekli mi? İleride lazım olur mu?

Yüksek seviye masaüstünü satın yerine giriş seviyesi bir laptop alın derim gündelik işlerinizi görecek düzeyde. Çalışıyor musunuz öğrenci misiniz bilemem ama ben böyle yapardım yerinde olsam. Oyun olarak zaten PS5'te oynayacakmışsın.

Selam Dostum,
Anlaşılan senin ritininde bilgisayar o kadar önemli bir rol kaplamıyor. Anlaşılabilir bir durum. Lazım olabilir. Eğer word, powerpoint, excel vs. veya telefona indiremeyeceğin dosyaları depolamak için de kullanacaksan kalması daha sağlıklı. Ancak bu durumlarla uğraşmıyorsan ve acil durumlarda internet cafe veya kırtasiye sıkıntı değilse elden çıkaradabilirsin.
İyi günler dilerim.

Eğer PS'teki fiyatlara dayanbilirim diyorsan sat elindeki sistemi işini görecek bir laptop veya uyguna bir Mac Air al. Oyununu PS'ten oynar günlük işini laptoptan halledersin.

Diğer arkadaşların dediklerini doğru bulmuyorum, bilgisayardan hiç oyun oynamıyorsanız ekran kartını satıp işlemci ekran kartına bağlayın gerek yok ekran kartına, ekran kartını satıp oradan gelen parayı değerlendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı