Evde Dogo Cinsi köpek bakılır mı?

conwabunka

Hectopat
Evimde dogo cinsi köpek beslemek istiyorum. Kimisi evde bakılmaz diyor kimisi bakılır neden bakılmasın diyor. Günde 3 saat dışarda vakit geçirebilirim.

Cahil daha mı? Sen kimsin Allah aşkına. Yasaya bak bakayım. Bilgim doğrumuymuş gör. Terbiyesizlik yapma. Haddini bil.
Pitbull yıllardır yasak ama besleyen çook kişi var. Onlar da bi can.
Ben Pitbull ve Dogo cinsi beslenilmesi taraftarıyım, çok da iyi bir köpekler.
Reklam gibi olmasın ama Youtube`de "Pitbull Türkiye TV" ve ya "Pitbull Krallığı Türkiye" kanallarını izlerseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Sırf kötü insanlar tarafından dövüştürülüp, vahşileştirildiği için köpeklerin adı kötüye çıkıyor. O hayvanları dövüştürenlerin de Allah belasını versin...
Bir cahil daha neyse sizin gibi insanlarla laf dalaşına girmek istemiyorum.
Cahil demeniz biraz yanlış olmuş ama belli ki sinirin etkisi ile yazmışsınız :D
Evde beslenebilir ama her gün dışarıya çıkarmanız gerek. Bir de bakımı kolay değil, aşıları falan biraz pahalıya mal oluyor. Alacaksan, para harcamayı da gözden çıkarman gerek. 2 gün sonra sokağa atacaksan hiç besleme kardeşim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasak hayvan besleyenler haklarında para veya 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ve barınağa teslim edilmek zorundaymış benim korktuğum şey şu ya ihbar edilirseniz siz hapse gider o köpekte barınağa giderse çok kötü olur barınaklarda öyle köpekler uyutuluyor diye düşünüyorum düşündükce de korkuyorum.
Bu yazıyı biraz dikkatsiz yazdığım için üzgünüm, ama hızlıca bilgilendirmek istedim.

Köpeğini kayıt etdirmen lazım, internette araşıtırısan bulursun. Pitbull sahipleri öyle yapıyorlar.
6300TL para cezası var diye biliyorum. Köpeğini gezdirdiğin zaman ağızlık ve kimliğinin yanında olması şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı