Evde egzersiz uygulamaları ne kadar etkili?

Hazır yaz geliyorken yüzmeye başlamanı öneririm. Yüzmek en güzel vücut geliştirme yoludur bence. Evde yapmaya gelince yaparsın yapmasına da mesela spor salonunda 1 ayda olacak şey evde 2 ayda falan olur.

Evet biliyorum orta okuldayken hafta sonları kapalı yüzme havuzuna gidiyordum hatta sırt kaslarım gözle görülür şekilde artmıştı ama son 1.5 yıldır pandemiden ne havuza gidebiliyorum ne de denize.
17 yaşındayım yazın çok yoğun geçecek benim için üniversite sınavına çalışacağım amacım biraz olsun kafa dağıtmak tavsiyeleriniz için teşekkür ederim sanırım spor salonuna yazılacağım.

Selamlar. Evde egzersiz uygulamaları ne kadar etkili, deneyen var mı?
Amacım Arnold Schwarzenegger olmak falan değil. Sadece denemek istiyorum. Biraz zayıfım ve kilo almak istiyorum. Boyum 180cm, kütle 60kg. Normal mi bu?
Başlangıç için etkili olur ama bir yere kadar. Egzersiz yapıp beslenmene, uykuna dikkat etmezsen yine etkisini az görürsün.

Bir kere ağırlık olmadan çok zor olur. Vücut ağırlığıyla bile yapman için önce biraz ağırlık gerekli.

Diyelim ki vücudunu hazırladın, vücut ağırlığınla yapmaya hazırsın. Vücut ağırlığıyla maksimum fitimsi bir vücut elde edersin, daha büyük olamazsın.

Daha büyük olmak için maksimum ağırlık-maksimum tekrar gerekli. Benim önerim, spor salonuna gitmeniz.

Evde vücut yapılsa, insanlar salona gitmezdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı