Evde ekipmansız vücut geliştirilir mi?

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, dün internetten evde ekipman gerekmeden vücut geliştirme adına uygulamalar indirdim, tamam biliyorum spor salonuna giden adam ile aynı kas ve fizik durumuna sahip olamam ama faydası olur mu? Sizce.

Faydası tabi ki olur fakat vücut geliştirme yapamazsınız. Vücut ağırlığıyla bile çalışmak için en azından bir noktaya gelmek gerekiyor.

Yine de düzgün bir diyetle ve beslenme programıyla güzel bir karın fiziği ve hafif bir göğüs-kol fiziği elde edebilirsiniz. İrade ve sabır çok önemli.

Vücut ağırlığınız ile çalışıp dengeli ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor.
Direnç lastiği, barfiks çubuğu alabilirsiniz eğer bütçeniz var ise. Faydası olacaktır.

Faydası tabii ki olur fakat vücut geliştirme yapamazsınız. Vücut ağırlığıyla bile çalışmak için en azından bir noktaya gelmek gerekiyor.

Yine de düzgün bir diyetle ve beslenme programıyla güzel bir karın fiziği ve hafif bir göğüs-kol fiziği elde edebilirsiniz. İrade ve sabır çok önemli.

Yaklaşık bir 3 ay çalışacağım hocam, bu program ile.

Vücut ağırlığınız ile çalışıp dengeli ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor.
Direnç lastiği, barfiks çubuğu alabilirsiniz eğer bütçeniz var ise. Faydası olacaktır.

Yemekte beslenme şekli önerir misiniz hocam? Yaş 13 kilo 58.

Eğer bırakacaksanız, hiçbir şey kazanamazsınız. Bu iş süreklilik, sabır ve irade ister.

Hocam, uygulamada 1 aydan sonra gözle görülür bir fark olacağı yazıyordu, eğer dedikleri gibi olursa, çıtayı her ay yükselterek, ömür boyu devam edeceğim.

Ben diyetisyen veya bu konuda çok tecrübesi birisi olmadığımdan yardımcı olamayacağım.
Spor ve diyet yapıyorum fakat 13 yaşında birinin nasıl beslenmesi gerektiği hakkında doğru bilgi verebileceğimi sanmıyorum.

Anladım hocam sorun yok, yine de teşekkür ederim.

Hocam, uygulamada 1 aydan sonra gözle görülür bir fark olacağı yazıyordu, eğer dedikleri gibi olursa, çıtayı her ay yükselterek, ömür boyu devam edeceğim.
Uygulamalar, daha çok indirme kazanmak için yalan söylerler. Eğer öyle olsaydı, evde herkes vücut yapardı ve salonlara ihtiyaç duyulmazdı.

Merhaba, dün internetten evde ekipman gerekmeden vücut geliştirme adına uygulamalar indirdim, tamam biliyorum spor salonuna giden adam ile aynı kas ve fizik durumuna sahip olamam ama faydası olur mu? Sizce.

Evet olur. Tabii bir Arnold olmazsınız fakat göğüs ve karın kaslarınız büyür. Kollarınız genişler. Dışarıdan da belli az çok. Kendim yıllardır boş vakitler de sadece mekik şınav yaparım ve arkadaşlarım sürekli fitness mı yapıyorsun diye sorar. İsterseniz fotoğrafta atabilirim.

Evet olur. Tabii bir arnold olmazsınız fakat göğüs ve karın kaslarınız büyür. Kollarınız genişler. Dışarıdan da belli az çok. Kendim yıllardır boş vakitler de sadece mekik şınav yaparım ve arkadaşlarım sürekli fitness mı yapıyorsun diye sorar. İsterseniz fotoğrafta atabilirim.

Atarsanız sevinirim hocam.

Geri
Yukarı