Evde Fit bir vucuda sahip olunabilir mi?

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar Evde kendi imkanlarım ile fazla kilodan kurtulup fit ve hafif kaslı bir vucuda kavuşmak istiyorum. Kilom 85 ve boyum 1.85. Evde vücut geliştirenlerden tavsiye bekliyorum.

Başta vücut ağırlığı da yeterli olur. Birkaç ay devam ettikten sonra direnç lastiği dambıl barfiks jimnastik halkası gibi aletleri durumunuza göre alabilirsiniz.

Keyifli ve hızlı kilo vermek isteyenlere şiddetle Focus T25 öneririm. Tamamen ekipmansız insanity max 30 da iyidir. Shaun T 'nin her programı eğlenceli. Hatta dans formunda Cize de iyidir. Tabi genelde Hiit tarzı çalıştırır ve nabzı biraz zorlar. Ayrıca vücut ağırlığı ile de bir miktar kas kütlesini çalıştırmaktadır. Çok uzun süre yaptığım için yardımcı olmamı isterseniz bu konuda olabilirim.

P90 gibi program serileri de var. Ama biraz yapıp bırakmıştım pek sarmadı neden bilmiyorum.

Beachbody sitesindeki programlara da bakabilirsiniz. Onları bulabilmeniz mümkün.

Evet evde yapılabilecek çok şey var ama sabırlı ve düzenli çalışarak emek vermek gerekiyor.

Bir süre sonra belki salona gitme imkanlarınız da olursa oradan devam edersiniz yada evdeki şekle devam edersiniz.

Hatta youtube da FitnessBlender gibi kanallarda mevcut.

Calisthenics denilen vücut ağırlığı ile ve Street Workout tarzında çalışanların egzersizlerini de yapabilirsiniz.

Hayır evde kendiniz çalışarak fit bir vücuda sahip olamazsınız. Fazla kilodan kurtulmak istiyorsan koşu yapacaksın, koşu bandı felan fasa fiso. Çık dışarı her gün 1 saat koş etkisini görürsün. Tavsiyem spor'a yazılman en azından oradaki hocalar sana bir program verir ve evde yapabileceklerini evde de uygularsın. Bir de her gün sırt veya göğüs çalışırsan yararı olmaz zararı olur. Bu yüzden yazılmanı öneriyorum.

Sadece kardiyo yaparak zayıflamaya çalışmak artık eskilerde kaldı hocam. Ya salona gidip kas kütlesini arttırmaya yönelik çalışarak sağlıklı şekilde kilo vermeye başlayacak yada evde elindeki imkanlar ile olabildiğince spor yaparak kilo verip bir miktar fit olma imkanı var.

İdeali tabi salona yazılmak ama salona gidilmezse spor yapmanın anlamı yok gibi bir anlayışı kabul etmiyorum. Yani spor yapılır fitte olunur. Sonuçta doğal sporcuların fizik yapıları az çok bellidir. Tabi salondaki full ekipman aletler kadar olmasa bile bir miktar fit olmak kesinlikle mümkündür.

Calisthenics ve Street Workout yapanların fiziklerine bakarsanız gayet açık şekilde bunu anlayabilirsiniz.

Street Workout konusunda Türk bir kardeşimizin de kanalı mevcut. Sercan Ulusoy

Ben tabi ki beslenmeme de dikkat ederek 85 lerden 68 lere kadar düştüm bu şekilde. Tabi sonrasında başka programlara geçmek gerekiyor. Yada ağırlıklarla salondakine benzer programlar hazırlamak gerekiyor. Mesela Pazartesi Gögüs Triceps, Salı Sırt Biceps, Perşembe Bacak Omuz ve Cumartesi tekrar baştan gibi. Bench sehpası gibi birşey olursa tabi çok faydalı olacaktır. Bu durumda sadece bacak için yeterince yüklenmek pek mümkün olmuyor ama salona gidilemiyorsa eğer fazlasıyla yeterli gelecektir.

Bunların hepsi yaşa, imkanlara ve hedeflere bağlı olarak değişiyor elbette.

Focus T25 Haftanın 5 günü günde 25 dk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı