Evde fitness yapmak

EnsarBey

Decapat
Daha fazla  
Biliyorum ki evde 45 cm 50 cm kol yapılmaz, yapılsa zaten spor salonuna gidilmez.
15 yaşındayım doğuştan omuzlarım geniş, ortalama 1-2 sene spor yapmış kişiler ile aynı omuz genişliğine sahibim, ve kaslarım zayıflıktan değil kilolu bir insanım belirgin.
Az buçuk göbek var, diğer insanların aksine göğüse ve göbeğe değince sertlik hissediliyor.
Saadete gelirsek;
15 yaşındayım hem boyumu uzatmak istiyorum uzun zamandır geceleri geç saat de yatıyordum şimdi 1 civarına çektim, yaklaşık 1.5 sene saat 5 gibi yaptım ahmaklıktı sakın yapmayın.
Saat 1 gibi yatmaya başladıktan sonra boyum 1 hafta içinde 3 cm uzadı, hem kaslarımı geliştirmek hem de 20-25 cm uzamak istiyorum, hızlı gelişen bir vücut tipine sahibim, endemorf deniliyordu sanırım.
Shredded Brothers'ı önerir misiniz ev de spor konusunda güzel yerlere varabilir miyim, unutmayın body Building yapacağım demiyorum, yapılmaz da Fit'in üstü bir vücuda sahip olmak istiyorum sonrasında zaten spor salonuna gideceğim.

Biliyorum ki evde 45 cm 50 cm kol yapılmaz, yapılsa zaten spor salonuna gidilmez.
15 yaşındayım doğuştan omuzlarım geniş, ortalama 1-2 sene spor yapmış kişiler ile aynı omuz genişliğine sahibim, ve kaslarım zayıflıktan değil kilolu bir insanım belirgin.
Az buçuk göbek var, diğer insanların aksine göğüse ve göbeğe değince sertlik hissediliyor.
Saadete gelirsek;
15 yaşındayım hem boyumu uzatmak istiyorum uzun zamandır geceleri geç saat de yatıyordum şimdi 1 civarına çektim, yaklaşık 1.5 sene saat 5 gibi yaptım ahmaklıktı sakın yapmayın.
Saat 1 gibi yatmaya başladıktan sonra boyum 1 hafta içinde 3 cm uzadı, hem kaslarımı geliştirmek hem de 20-25 cm uzamak istiyorum, hızlı gelişen bir vücut tipine sahibim, endemorf deniliyordu sanırım.
Shredded Brothers'ı önerir misiniz ev de spor konusunda güzel yerlere varabilir miyim, unutmayın body Building yapacağım demiyorum, yapılmaz da Fit'in üstü bir vücuda sahip olmak istiyorum sonrasında zaten spor salonuna gideceğim.
Boy, kilo verir misin ?

Boy 163 oldu, kilo da 84-85 civarları idi 5-6 ay önce ama benimle aynı kilo da olduğunu iddia edenlerden daha zayıf ve yapılı gözüküyorum, başka bir olayı var da hakim değilim.
Yağ oranın yüksek değilse kilonun fazla olması çok önemli değil bence. Göbeğin düz olsun öncelikle, evde spor konusunda iyi yerlere gelinebilir tabi ki. Ama istikrar önemli ağırlıkları kendini hazır hissettiğinde arttıracaksın. Mutlaka en az haftanın 2 günü %100 dinleneceksin. Ve en azından yumurta gibi önemli besinleri tüketeceksin.

Yağ oranın yüksek değilse kilonun fazla olması çok önemli değil bence. Göbeğin düz olsun öncelikle, evde spor konusunda iyi yerlere gelinebilir tabii ki. Ama istikrar önemli ağırlıkları kendini hazır hissettiğinde arttıracaksın. Mutlaka en az haftanın 2 günü %100 dinleneceksin. Ve en azından yumurta gibi önemli besinleri tüketeceksin.

Rahat 15 kilo kaldırabiliyorum her elimle, 15 kilodan mı başlayayım 20 kilodan mı?
Şu soru da dahil;
Shredded Brothers'ın programı alınır mı tabii set de ki saçma kurallara uymayacağım misal 12x4 ise ve yanma 12. tekrar da başladıysa devam edemeyecek hale gelene kadar devam edeceğim.

Rahat 15 kilo kaldırabiliyorum her elimle, 15 kilodan mı başlayayım 20 kilodan mı?
Şu soru da dahil;
Shredded Brothers'ın programı alınır mı tabii set de ki saçma kurallara uymayacağım misal 12x4 ise ve yanma 12. tekrar da başladıysa devam edemeyecek hale gelene kadar devam edeceğim.
Onların programını hiç bilmiyorum, ama belli başlı hareketler var. 15 kg de 25 tekrarda falan zorlanma azsa 20 kg düşünülebilir. Ama kaslarını büyütmek istiyorsan çok ciddi çalışman lazım, evde yaptığın için kasa her açıdan baskı uygulayamazsın. Bu yüzden öyle bir çalışacaksın ki antreman bittiğinde kolunda hal kalmayacak. Bicepsinde kolunu gerdiğin zaman ağrı hissedeceksin.
Şu soru da dahil;
Göğüs için evde tabi ki şınav önemli.

Onların programını hiç bilmiyorum, ama belli başlı hareketler var. 15 kg de 25 tekrarda falan zorlanma azsa 20 kg düşünülebilir. Ama kaslarını büyütmek istiyorsan çok ciddi çalışman lazım, evde yaptığın için kasa her açıdan baskı uygulayamazsın. Bu yüzden öyle bir çalışacaksın ki antrenman bittiğinde kolunda hal kalmayacak. Bicepsinde kolunu gerdiğin zaman ağrı hissedeceksin.

Göğüs için evde tabii ki şınav önemli.

Spor salonlarında yapanlar da gayet güzel değişimler var, ama netice de adamlar bize göre büyük olsa da küçük o yüzden bunları soruyorum. 85 kg 182 adamlar falan. Teşekkür ederim yardımlar için, 175+165 anne tarafı kısa baba tarafı 175 180 arası ortalama 176,5 boy çıkacak bunu omurga düzeltme ve düz göbek sayesinde 5-6 cm arttırarak günlük süt ile 4 cm daha arttırarak 185 çıkıp geleceğim İnşAllah-u Teala :)
Saygılar.

Spor salonlarında yapanlar da gayet güzel değişimler var, ama netice de adamlar bize göre büyük olsa da küçük o yüzden bunları soruyorum. 85 kg 182 adamlar falan. Teşekkür ederim yardımlar için, 175+165 anne tarafı kısa baba tarafı 175 180 arası ortalama 176,5 boy çıkacak bunu omurga düzeltme ve düz göbek sayesinde 5-6 cm arttırarak günlük süt ile 4 cm daha arttırarak 185 çıkıp geleceğim İnşAllah-u Teala :)
Saygılar.
Başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı