Rehber Evde Frappe Nasıl Yapılır?

Bugün size yazın evde yapabileceğiniz çok güzel soğuk Yunan kahvesi olan Frappe'nin nasıl yapılacağını anlatacağım. İlk olarak hayatımda Yunanistan'da Mikel Coffe'de 2.5€'ya içmiştim o gün bugündür yazları hemen hemen her gün evde kendime yaparım.

Gerekli Malzemeler:

• 2 tatlı kaşığı kahve
  • 125ml soğuk su
  • 150ml soğuk Süt
  • 1-2 adet buz
  • Şeker (opsiyonel)
  • Köpürtücü veya Frappe Mixeri (Protein Shaker diyede satılıyor)
Kahve olarak Nescafe Classic öneririm fakat Türkiye'de bulması zor (Trendyolda satanlar var fakat satanlarda fahiş fiyatlara satıyor bence almanıza gerek yok) hemde fiyatı biraz pahalı yaklaşık 10€. Onun yerine çoğu markette satılan Nescafe Matinal'ı tercih edebilirsiniz tat hemen hemen aynı sayılır çok bir fark yok.

Nescafe Classic:
nescafe2004site2140481643253bbcc309a875.jpg

Nescafe Matinal:
1_org_zoom.png

Çırpıcı olarak Liebfeld Protein Shaker kullanıyorum. Siz Trendyol gibi yerlerde satılan köpürtücüleri de kullanabilirsiniz fakat pilli oldukları için kahveyi yoğun bir hale getiremiyor o da size tam Frappe deneyimi veremeyebilir. O yüzden bütçeniz varsa size prizde çalışan mixerlerden öneriyorum.
817Oap5O4tL._AC_SL1500_.jpg

Nasıl yapılır?

• 2 tatlı kaşığı kahveyi ve şekeri (opsiyonel) bardağımıza ekliyoruz ardından 125ml soğuk suyu ekleyip kaşıkla kahveyi çözündürüyoruz. Kahve suda eridikten sonra 150ml soğuk sütümüzü ekliyoruz, ardından kahve yoğun bir kıvama gelene kadar mixerle veya köpürtücüyle karıştırıyoruz. Kahvemiz hazır olunca geriye kahveyi içeceğimiz bardağa 1-2 adet buz ekleyip kahveyi ilave etmek kalıyor. Afiyet olsun!

Geri
Yukarı