Evde patates nasıl yapılır?

Ryzen 5 1600

Centipat
Arkadaşlar evde bildiğimiz haşlama patates yapacağım. Bakın! El-Mazarato Pateto değil bildiğimiz halis mulis patates. YouTube'a yazıyorum değişik değişik patates tarifleri çıkıyor. 15 dakika bir tane tavaya 1 litre su koydum su kaynayınca patatesi attım 15 dakika bekledim hala çiğdi. Ben bu patatesi nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gülmekten yerlere yattım şu videoyu buldum belki işinize yarar :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dümdüz standart bir tencereye orta boy patatesleri ve ılık suyu doldur, yarım saat ya da 45 dakika civarı kısık ateşte kaynat. Çatal veya bıçakla pişip pişmediğini kontrol edebilirsin. Ocaktan almaya yakın biraz tuz at. Tamamdır.

15 dakikada patates haşlaman imkansız. Kolay olmuyor. İsteğe bağlı olarak kabuğunu soyabilirsin. Kaynayan suya atılınca da oluyordur belki ama ben çevremde hep musluktan akan suya konulup ateşe verildiğini gördüm. Kendim de öyle yaptım. Olmuş mu diye çatal/bıçak sapla arada bir. Son 3 dakika kala tuz atıp karıştırısın. Tamamdır.
Suyun bitmemesine dikkat et.

30-35 DK suya koyup haşlaman gerekir. Tuz atmayı unutma. Kabuğunu da soy. Elma dilim yapacaksan, kalın dilim kesip kabuğunu soyma. Ayrıca yapmadan önce iyice yıka. Çamur ve toprak yiyip içinden fidan yetişsin istemiyorsan. Refika'nın mutfağına döndük iyice.

Yeni konular

Geri
Yukarı