Evde freelancer olarak videographer olunur mu?

Griffn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

2022 mezunu bir gencim öğrencilik yıllarımda freelancer videographerlık yapıyordum ve mezun oldum hala devam ediyorum. Sektörün taleplerini incelediğimde sadece videographer olmak yetmeyince grafik tasarım alanına yöneldim ve eğitimlerine devam ediyorum. Asıl size sormak istediğim soru şu; evde freelancer olarak mı deneyim kazanayım yoksa bir ajansa gidip asgari ücretin altında yol parası dahi vermeden ajanslarda mı? Sektörün içinden deneyimli kişiler cevaplarsa çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videographerlık ve grafik tasarımcılık biraz iç içe, bu yüzden öğrenmen iyi olur. Evden çalışmak için çeşitli freelance sitelerinde aktif olmak gerekiyor. Yerli siteler emeğinizi söğüşlerken yabancı sitelerde döviz üzerinden kazanmak daha keyifli olabiliyor. Sağlam bir ajansta yetiştirilmek üzere işe başlayabilirsiniz fakat ortalama veya vasat bir ajansa girip tabiri caizse karın tokluğuna çalışarak hem vaktinizi hem de emeğinizi kimseye çaldırmayın. Maddi imkan varsa freelancer olarak başlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Maddi imkandan kastım freelance olarak çalışmaya başlayınca ilk etapta referans vs pek yoksa iş bulmakta zorlanabilirsiniz fakat zamanla portfolyo şekillenecektir, bunları hesaba katmak gerekir.

Videographerlık ve grafik tasarımcılık biraz iç içe, bu yüzden öğrenmen iyi olur. Evden çalışmak için çeşitli freelance sitelerinde aktif olmak gerekiyor. Yerli siteler emeğinizi söğüşlerken yabancı sitelerde döviz üzerinden kazanmak daha keyifli olabiliyor. Sağlam bir ajansta yetiştirilmek üzere işe başlayabilirsiniz fakat ortalama veya vasat bir ajansa girip tabiri caizse karın tokluğuna çalışarak hem vaktinizi hem de emeğinizi kimseye çaldırmayın. Maddi imkan varsa freelancer olarak başlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Maddi imkandan kastım freelance olarak çalışmaya başlayınca ilk etapta referans vs pek yoksa iş bulmakta zorlanabilirsiniz fakat zamanla portfolyo şekillenecektir, bunları hesaba katmak gerekir.

Hocam okul yüzünden eski müşterilerimi hep kaybettim nasıl müşteri edinebilirim.

Dediğim gibi freelance sitelerinden iyi yorumlarla müşteri kazanılabilir. Yabancı siteleri tavsiye ederim. Hindistanlılarla rekabet zor olsa da bir yerden başlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı