Evde hangi hayvanlar beslenebilir?

En basiti İran kendilerinin burun yapısından dolayı nefes sorunu yaşadığını biliyorum. Biraz İran kedisini araştırırsanız daha sağlıklı olur.
Bu konu hayatımı değiştirdi kedim yarı İran Kedisi ve ben artık onunla geçirdiğim zamanın kıymetibi bilmeye çalışıyorum.

Her İran kedisinin %10'u kalp hastasıymış, ayrıca her İran Kedisi kafatası çöküklüğü nedeniyle göz iltihaplı varmış (biz çöpek sanıp temizliyorduk.
(bunu insanlardaki gibi normal bir şey olduğunu sanıyorduk)
Ayrıca İran Kedilerinde solunum zorluğu da bir kronik hastalıkmış.

Kedimin heyecanlandığında solunumunda sıkıntı olduğunu anlıyorum çünkü sesler geliyordu ama normalde bir ses gelmiyor, yani her zaman solunum rahatsızlığı çekmiyor demek ki.

Gözündeki iltihaplı düzenli olarak temizliyoruz bu da sorun değil ama kalp rahatsızlığından dolayı bir şey olmasından korkuyorum. Ben doğru mu bilmiyorum ama kırma kediler genelde daha sağlıklı oluyor diye biliyorum. Belki annesi Siyam Kedisi olduğu için kurtulma şansı vardır.

Bence sadece Kedi. Ve eğer sakin bir kedimiz olsun istiyorsanız sokaktan almayın.
o7 Şimo
Kedinin sakinliğini sokaktan alınmasına nasıl bağladın anlamadım. O sakin dediğin kedilerin çoğu cins oldukları için sakinler genetikleri ile oynanmış ağır hareket ediyorlar bi'nevi hastalık gibi. O kedileri severken insanın içi acır.

Kedinin sakinliğini sokaktan alınmasına nasıl bağladın anlamadım. O sakin dediğin kedilerin çoğu cins oldukları için sakinler genetikleri ile oynanmış ağır hareket ediyorlar bi'nevi hastalık gibi. O kedileri severken insanın içi acır.

Hocam tekirler genelde en azından küçüklüğünde çok haraketli olur ve ailesi ile yaşıyorsa ailesi bir şeyler kırdığında onu istemeyebilir veya kendisi hep sakin camdan dışarıyı izleyip uyuyan bir Kedisi olmasını ister.

Bu konu hayatımı değiştirdi kedim yarı İran Kedisi ve ben artık onunla geçirdiğim zamanın kıymetibi bilmeye çalışıyorum.

Her İran kedisinin %10'u kalp hastasıymış, ayrıca her İran Kedisi kafatası çöküklüğü nedeniyle göz iltihaplı varmış (biz çöpek sanıp temizliyorduk.
(bunu insanlardaki gibi normal bir şey olduğunu sanıyorduk)
Ayrıca İran Kedilerinde solunum zorluğu da bir kronik hastalıkmış.

Kedimin heyecanlandığında solunumunda sıkıntı olduğunu anlıyorum çünkü sesler geliyordu ama normalde bir ses gelmiyor, yani her zaman solunum rahatsızlığı çekmiyor demek ki.

Gözündeki iltihaplı düzenli olarak temizliyoruz bu da sorun değil ama kalp rahatsızlığından dolayı bir şey olmasından korkuyorum. Ben doğru mu bilmiyorum ama kırma kediler genelde daha sağlıklı oluyor diye biliyorum. Belki annesi Siyam Kedisi olduğu için kurtulma şansı vardır.
Üzücü bir durum, ancak kedinizin ırkına daha hakim oldunuz, daha iyi tanıdınız kedinizi. Yani ben sanmıyorum ki herhangi bir cins kedinin sıkıntısı olmadığını. Eminim ki siyamın da sorunları vardı. Keşke her cins ve özellikle dişi kedi sahibi kedisini kısırlaştırsa, keşke cins kedilerin çoğalmasını önlesek. Çünkü onlar bu şekilde hayatları boyunca eklem sıkıntısı kalp sıkıntısı solunum sıkıntısı çekerek doğmayı seçmiyorlar, ömür boyu sıkıntılarla uğraşıyorlar. Neyse siz kedinizi tanırsınız, şu zamana kadar nerde nasıl davranıyor biliyorsunuz, aksi bir durum olduğunda hiç oyalanmadan kliniğe götürün, tüyü kadar ömrü olsun.. Sıkmayın canınızı..

Ben doğru mu bilmiyorum ama kırma kediler genelde daha sağlıklı oluyor diye biliyorum. Belki annesi Siyam Kedisi olduğu için kurtulma şansı vardır.

Türde çeşitlilik daha sağlıklı yavruların doğmasını sağlar atıyorum anne İran baba İran ise %10 kalp hastalığı ihtimali var ise, anne İran baba X tür ise bu ihtimal %5'e düşer, bu yavru başka bir türle çiftleşince %2.5'a düşer vs. İşte bu yüzden safkan cinslerdense kırma türler çok daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı