Evde İngilizce nasıl geliştirilir?

Duolingo uygulaması cümle kurma ve kelime konusunda oldukça yardımcı oluyor, düzenli kullanırsanız faydasını görürsünüz. Instagram'dan İngilizce öğreten sayfaları takip edin, paylaşımlardan bir şeyler kapmaya çalışın. Rastgele rastladığınız İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarını öğrenin ve sık sık sesli veya içinizden pratik yapın cümle kurmaya çalışın. En önemlisi, yabancı bir Discord sunucusuna katılın, sohbeti okuyun ve sohbet edin, çok yararını gördüm.

Vaktiniz varsa Busuu ya da Duolingo gibi uygulamalarla dil bilgisi biraz daha iyi seviyeye getirilip YouTube'dan Language Reactor ile Türkçe İngilizce altyazıları aynı anda açarak ilgi alanına göre içerikler izlenebilir.

Busuu, Duolingo sıkarsa gramere ayrıca istenilen bir kaynaktan kısa kısa göz gezdirilip yine çift alt yazı şeklinde yabancı içeriklere bakılabilir.

Evde kendim çalışarak İngilizcemi geliştirmek istiyorum nasıl yapabilirim? Şu anki seviyem A2.
Sosyal medya, internet çok etkiliyor. İngilizce altyazı film izleyebilirsiniz. İnternette işiniz olduğunda mümkün olduğunca ingilizce yapmaya çalışabilirsiniz. İngilizce makale okuyabilirsiniz. B1, B2 seviyesine gelene kadar arkadaşların dediği uygulamalarda takılabilirsiniz.

Öğretim platformları zaten önerilmiş, ki çoğu da sağlam öğreten yerler. Bu konuda bir şüphe yok.

Benim önerim, öğreneceğin dili her yere yaymaya çalış. Cihazlarını ve uygulamalarını İngilizce kullan. Oyunlarını İngilizce oyna. Daha gelişmiş İngilizce yazılara göz at, bilmediğin kelimeleri öğren. Öğrendiğin kelimeleri cümlelerde kullanmaya bak. Cümleleri çevirmeye çalış. Konuşabileceğin birileri varsa onlarla, yoksa tek başına konuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı