Evde istenmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Son sene özel üniversiteye gitme sebebi ailesinin hatanın farkına varması. Bu bir ikincisi bütün suç kızda değil siz onu ders çalışmadı diye sucluyorsunuz ama eğer kız 1 suçlu ise aile 10 suçlu. Kendi istediği okula göndererek kızın hedeflerini yok saymışlar.

O esnada değil ama şu anda geçmişe baktığında "evet belki bunu ailemin düşünmesi gerekirdi, belki öğretmenimin beni bazı noktalarda uyarması gerekirdi ama ben yine de akıl edip yapmalıydım, kimseden bir şey beklememeliyim" demeli. Kastettiğim şey geçmişe bakınca bir şey yapamadı isen sen suçlusundur. Her şeye rağmen başarman gerekir. Başaramadı isen eksik yapmışsındır, daha fazlasını yapman gerekir. Ders çıkarıp tekrar denemelisin.

Bir daha eve gelmemeli biraz abartı ama diğer her şeyde aşırı derecede haklısınız madem imam hatip istemiyordun çalışacaktın aile baskısı diyenler olmuş imam hatip istemediğini biliyorsun artık bu yaşındada böyle bir tercih yapabilmelisin.

Yani öncelikle yaşadığın durum için üzgünüm, böyle birseyin dayatarak yapılmasını doğru bulmuyorum içinde istek bile olsa ilerleyen zamanda bu olaylar içinde yapmazsın zor durum kimse ailesini seçemiyor umarım senin çocuğun olduğunda daha akli birey olarak yetiştirirsin şuanlık yapabileceğin hem çalışıp hem okuman olur oda yapabildiğin kadar.

Aile isterse 500 suçlu olsun, sen aileni değiştiremezsin ancak kendini değiştirebilirsin. Etrafı suçlamayı bırakıp kendini değiştirmeli.

Geçmişe bakıp ders almamak mı, geçmişe bakıp bir başarı görememek mi?
Anlamadım maalesef.

Sizin adınıza üzüldüm ben. Ailenin zorlamasıı. Tek dertleri anca din. Tek çareniz, üniversiteyi kazanıp başka bir yere gitmek. Tabir-i caizini biliyorsunuz hepiniz söylememe bile gerek yok küfür ettirmeyin bana burada.

Boş yere uzatmaya gerek yok.

Dersine çalışmamış sonrasında etrafta sürtmüş, burada da acımatasyon yaparak egosunu teselli ediyor.

İlk öncelikle sallamışsın canı gönülden istedim diye bir şey yazmamış konu sahibi bu bir. İkincisi kız bu konuyu destek almak yardım almak için açmış ailesinden önce interente anlatmış. Buna ego değil çaresizlik ve yöntem arama denir. İnsanların uyguladığı bir yöntemdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…