Evde istenmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya okusa ne olur okumasa ne olur? Ben LGS'ye bile giremedim, önemli olan iş sahibi olabilmek. Öyle mal mal bir şey bilmeden ders çalışanlara mal diyorum ben sadece.
Ne yapabilir bu kız? A101'de kasiyer mi olsun? Doğru düzgün okulda doğru düzgün bölüm okursa boş kalmaz.
Ablacım, sence İmam Hatip diye tutturmak yerine kıza destek çıkıp hadi kızım yaparsın deyip onun hedeflerini dinleyip ona göre hareket etmek varken onu 50 kilometre ötedeki İmam Hatip'e göndermek kızın hatası mı?
Bunun bir önemi yok. Sadece kendini değiştirebilirsin, etrafındakileri değil. Bu yüzden her zaman kendini suçlayacaksın, daha iyi olacaksın. Ve evet ders çalışmadığı için oraya gitmek zorunda kalmış,net bir şekilde kızın hatası.

Ne yapabilir bu kız? A101'de kasiyer mi olsun? Doğru düzgün okulda doğru düzgün bölüm okursa boş kalmaz.

Bunun bir önemi yok. Sadece kendini değiştirebilirsin, etrafındakileri değil. Bu yüzden her zaman kendini suçlayacaksın, daha iyi olacaksın. Ve evet ders çalışmadığı için oraya gitmek zorunda kalmış, net bir şekilde kızın hatası.

Etrafındakileri de değiştirebilirsin onlardan yardım isteyebilirsin. Ailesine söyleyip bir daha deneyebilirdi. Ama ailenin umurunda değil imam hatip ki imam hatip yapıştır. Kızın hedefi kimin umurunda. Aile bu kafayla bir daha deneme yolu varken kız ile ilgilenme yolu varken imam hatip ooooh ne güzel tiriplerine girip yazdırmış kızı.

Hocam kıssadan ise para biriktirmeye bakın sizi kurtaracak şey paradır. Reşit olmayabilirsiniz ama çalışabileceğiniz ufak çaplı yerler var ve haftalık paranıza el koydurmadan birikim yapın, sonra ailenize durumu izah edin bana müsaade deyin. Bu zaman isteyen bir şey ama daha da iyi bir şey önereceksem dersinizi çalışın belgenizi alın mis gibi işinize girin.

Bunun bir önemi yok. Sadece kendini değiştirebilirsin, etrafındakileri değil. Bu yüzden her zaman kendini suçlayacaksın, daha iyi olacaksın. Ve evet ders çalışmadığı için oraya gitmek zorunda kalmış,net bir şekilde kızın hatası.
Bence haksızsınız. Ortaokulda kim çalışmasının gerçekten etkisini bilerek çalışıyor? Üniversite sınavı olsa neyse ama lise sınavında bilinçsiz şekilde davranınca böyle yorum yapılmamalı.

Bence haksızsınız. Ortaokulda kim çalışmasının gerçekten etkisini bilerek çalışıyor? Üniversite sınavı olsa neyse ama lise sınavında bilinçsiz şekilde davranınca böyle yorum yapılmamalı.

İnsan hata yapabilir hocam hele hayatı böyle öğreniyorsa herhangi bir destek yok ailesinden.

Haklıyım. İnsan hata yaptığını kabul etmezse ne değişir ne gelişir. Hatalı olduğunu kabul etmeli ve ders çıkarmalı. Bir sene dişini sıkıp bir daha dönmemek üzere evden ayrılmalı
Ayrıca zaten üniversite sınavına da girmiş ve bir şey kazanamamış. Son yılında da özel lisedeymiş dibine kadar suçlu.

Haklıyım. İnsan hata yaptığını kabul etmezse ne değişir ne gelişir. Hatalı olduğunu kabul etmeli ve ders çıkarmalı. Bir sene dişini sıkıp bir daha dönmemek üzere evden ayrılmalı
Ayrıca zaten üniversite sınavına da girmiş ve bir şey kazanamamış. Son yılında da özel lisedeymiş dibine kadar suçlu.
Hata kabullenme kısmında doğrusunuz ancak eğitiminin devamını sağlayan okul için henüz 13 yaşında kişilerin girdiği bir sınavla karşı karşıyayız. Henüz geleceği hakkında doğru karar veremeyecek yaştayken ailesinin baskısı altında olan birinin verimli ve etkili çalışmasını düşünebiliyor musunuz? Dibine kadar suçlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı