Evde nasıl kas yapabilirim?

CrazyKanarya19

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bu karantina dönemlerinde evde spor yapmaya başladım. Günde 200'e yakın şınav çekiyorum. 100'e yakın mekik çekiyorum. Amacım spor salonlarına gidip kafam kadar kası olanlar gibi yapmak değil. (Bana göre çirkin gösteriyor.) (zaten ev imkanlarıyla öyle bir şey çok zor.) sadece kol kaslarım belirgin olsun ve karın kasım olsun ama şınavda tek seferde 15-17'den fazla yapamıyorum. Bana ne önerebilirsiniz? 19 yaşındayım 172 cm boyum var. 60-62 kiloyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bu karantina dönemlerinde evde spor yapmaya başladım. Günde 200'e yakın şınav çekiyorum. 100'e yakın mekik çekiyorum. Amacım spor salonlarına gidip kafam kadar kası olanlar gibi yapmak değil. (Bana göre çirkin gösteriyor.) (zaten ev imkanlarıyla öyle bir şey çok zor.) sadece kol kaslarım belirgin olsun ve karın kasım olsun ama şınavda tek seferde 15-17'den fazla yapamıyorum. Bana ne önerebilirsiniz? 19 yaşındayım 172 cm boyum var. 60-62 kiloyum.
Yaklaşık 1 yıldır evde spor yapıyorum. Kol kası dumbell olmadan gelişmesi zor diye biliyorum. Benim tavsiyem kendine bir antrenman programı hazırlaman yönünde. 1.gün göğüs, 2.gün sırt gibi. İnternet'te "evde egzersizler" adı altında çok fazla program var. Onlardan kendine uygun olanı seçip başlamanı öneririm.

Dambıl seti al. Kapı barfiksi de ekle. Beslenmene ayar cek. Evde (tabii ki eve cok detaylı spor salonu kurmazsan) spor salonundaki kadar gelişemezsin. Ama hiç yapmamana göre de çok fark yaratırsın. Ağırlığı değiştirilebilir ekipmanlar alırsan düşükten başlayıp kademe kademe yükseltirsin. Ancak dediğim gibi iş sadece dambıl ile bitmez. Çeşitli bölgelerini ve kaslarını çalıştırman için daha kompleks ekipmanlar şart.

Evet ayrıca kardio ve plant yap kapı barfiksi ve dambıl şart. Sana önerebileceğim YouTube kanalı;
Ağırsağlam.
Ve 1 dk kaç çekiyorsun ona bak ve 1 ay soonra karşılaştır.
Ayrıca o kadar para veremem diyorsan bir tane uzun sopa al kalınlığı rahat tutabileceğin fakat biraz kalın bir şey olsun bir ucuna 1 litrelik şu şişesi koy kolunu düz bir şekilde uzat bileğini içe doğru 90 derece çevir düzelt kolun sağlamlaştıkça şişeden uzaklaş öyle çevir sopayı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı