Evde nasıl kas yapılır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yahu bu gelmiş geçmiş en büyük kolpalardan biri. Şimdiye kadar spor yaptığı için boy uzaması duran ya da kısa olan görmedim ben arkadaş ya. Halter durumu farklı tabii ama biz fitness yapıyoruz.
Gitsem böyle ilgili hocalar yoktur ama herkesin yaptığı şeyleri yaptırır bana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gitsem böyle ilgili hocalar yoktur ama herkesin yaptığı şeyleri yaptırır bana.
Spor salonlarının çoğu müşteri gözüyle bakıyor sana, nasıl kazıklarım diye bakıyor nasıl bir şeyler satabilirim diye bakıyor. Aslında spor salonuna kendi programınla gitmen lazım. Çünkü hocaların çoğu ilgisiz ve kazıklamaya çalışıyor. Bundan 5 sene önce gittim, adam 3 ay boyunca kardiyo yaptırdı ya bana, hiçbir değişimde olmadı çünkü adamın istediği o zaten, ben orada zayıflamadan aylarımı geçiriyim oda parasını kazansın benim üzerimden.

65

Boyumun uzaması durmasın diye ağırlık altına yatmak istemiyorum.

Gelmiş geçmiş en saçma hurafelerden. Bizzat senin yaşlarındayken de ben spora başladığımda bana da aynısını diyorlardı. Aralıksız 2-3 sene spor yaptım ve boyum gayette sağlıklı bir şekilde uzadı. Boy problemlerini anca "Powerlifting" yaparsanız yaşayabilirsiniz, biraz extreme durumlar olduğu için normale göre.

Gelmiş geçmiş en saçma hurafelerden. Bizzat senin yaşlarındayken de ben spora başladığımda bana da aynısını diyorlardı. Aralıksız 2-3 sene spor yaptım ve boyum gayette sağlıklı bir şekilde uzadı. Boy problemlerini anca "Powerlifting" yaparsanız yaşayabilirsiniz, biraz extreme durumlar olduğu için normale göre.
Fitness fiyatları Kaç TL'den başlıyor?

Yediğin için boşa gidiyor diye birşey yok hocam. Eğer almanız gereken kalori miktarını aşarsanız boşa gitmiş oluyor.
Boşa gitmiş olmuyor, kas hacmi almanız gereken kalorinin fazlasını alsanız da yeterli proteini aldıysanız artar. Bulk dönemini ve nasıl yapıldığını araştırmanızı öneririm.

Bunun dışında başlarda çok detaya düşmene gerek yok, alman gereken protein miktarını hesapla ve her gün o limitin altına düşmemeye çalış, bunun dışında fazla protein tüketiminin sindirim sorunları oluşturmaması için lifli gıdalar tüketmen gerekir.

Evde sadece bir süreye kadar gelişim gösterebilirsin. Bir süreden sonra vücudun daha fazla ağırlık isteyecek, yaptığın egzersizler yetersiz kalacak. Fakat ilk 6 ay gibi bir süre ev antrenmanları sana yeterli gelecektir.

1-2 senede ortalama bir kas hacmi elde edersin. Burada önemli olan görüntüye takmamak, yağ oranın yüksek olsa bile kas hacmin olduğu için 3 aylık bir dönemde ciddi oranda yağ yakıp estetik bir görüntüye erişebilirsin. Bence bu işin kilit noktası dıştan bir fark göremediğin için ilk 3-4 ay bırakmaman ve iradeni korumandır. Çoğu insan görüntüsü değişmediği için kas yapamadığını düşünür fakat aslında problem yağ yakamamasıdır. Bulk-cut olarak Google'da arama yaparsan bir kişinin kalori açığı ile girdiği yağ yakma döneminde ne kadar kısa sürede estetik bir görüntüye ulaştığını görebilirsin. Tabii bunu uygulayabilmek içinde uzun bir süre kaliteli ağırlık antrenmanı ve beslenmeye ihtiyacın var ki kas hacmin artsın, başarılar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı