Evde nasıl kas yapılır?

luanq

Picopat
Daha fazla  
16 yaşındayım kas yapmak için nasıl beslenmeliyim? İstediğim kadar hareket yapsam da yediğim için boşa gidiyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde ekipmansız sadece yağ yakabilirsiniz. Hipertrofi istiyorsanız spor salonuna gitmeniz gerek.

Şimdi internetten evde spor için program araştırırsan kafayı yersin, çünkü her şey çok karışık anlatılıyor. Karışık anlatılmasının sebebi de PT için müşteri kazanmak.

Evde belli bir noktaya kadar şu 4-5 hareketle gelişirsin, şahsen kendim bu hareketlerle spor yapıyorum.

Şınav, dips, barfiks (barfiks yapma şansın yoksa Inverted row) ve mekik. Emin ol evde kas geliştirmenin temeli bu hareketlere dayanıyor.

İnternette bir araştırıyorsun yok 10 tekrar 45 derecelik açıyla hulk şınavı, her gün en az 100 mekik falan insanların kafasını karıştıracak şekilde anlatıyorlar inadına. Çünkü parası olan adam karışık yazıyı görünce PT alayımda onlar benim yerime düşünsün kurtulayım diyor, halbuki çok basit sistem aslında.

65

Boyumun uzaması durmasın diye ağırlık altına yatmak istemiyorum.
Yahu bu gelmiş geçmiş en büyük kolpalardan biri. Şimdiye kadar spor yaptığı için boy uzaması duran ya da kısa olan görmedim ben arkadaş ya. Halter durumu farklı tabii ama biz fitness yapıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı