Evde tek başına kalmak

Her sene 5-6 ay civarı kadar evde tek oluyorum. Yemek konusunda bir sıkıntım olmuyor çünkü genelde pilav ve ızgara et ağırlıklı besleniyorum bunları yapmak çok basit şeyler. Tabi şu an yaşım 16 18 değil ama yıllardır her yaz tek kalırım. Tek kalmaktan ev hanımı gibi oldum çamaşır makinesi bulaşık makinesi evi havalandır evi süpür. Yemek konusunu kendin yapa yapa gerekirse yanlış yapıp ya da yemeği yakarak zamanla kendin öğreniyorsun. Eğer erken uyanabiliyorsan kahvaltı daha basit zaten domates peynir salatalık zeytin bir de omlet yaptınmı yanına mis. :D

Birkac arkadasin soyledigi gibi ailen gitmeden once birkac gun buzdolabinda kalabilecek yemekler hazirlayabilir. Arkasindan pizza, nugget, kofte gibi dondurulmus gidalarla idare edebilirsin.

Aslinda bu yemek yapmayi ogrenmen icin guzel bir firsat, insan bazi seyleri mecbur kalinca daha iyi ogreniyor. En azindan yumurta kirip yapsan o bile senin icin ileride yararli olur.

Fakat baslangicta ne yaparsan yap guvenlik acisindan ocagin basindan ayrilma ;)

Bu tarz durumlar için her erkeğin bence karnını doyurabilecek kadar yemek yapmayı öğrenmesi lazım. Öğrenci evinde kalırken de lazım olur :D.Ben şahsen pilav, menemen,tatlı vb. şeyler yapmayı öğrendim sanada tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Vallahi ben biraz protein ağırlıklı yemem gerektiği ve yemek yemeyi sevdiğim için mutfağa girip bir sürü şey yapabiliyorum. Ama yemek yapmayı bilmiyorsan bir yumurta kır peynir, domates filan derken kahvaltıyı geçirirsin, gerisinde de makarna türevleri, yoğurtlu makarna, noddle, ketçaplı makarna, mayonezli makarna, çeşnili makarna, fazla tuzlu makarna, ton balıklı makarna, peynirli makarna, pul biberli makarna, biberli makarna, turşulu makarna ile geçinebilirsin sanırım :D

Tam benlik başlık her yaz evde tekim yıllardır alıştım yazın arkadaşlarımla beraber bizim evde kalırız LoL oynarız takılırız yemek yaparız.

19 yaşındayım ailem van da ben istanbuldayım zaten 3 yıldır ayrı yaşıyordum İzmir'de tek başıma üniversteyi de İstanbul'da okuyorum dersler çok şükür iyi evde tam adepte olamıyordum lise de bende ayrı eve çıktım ailemi özledim ama şu virüs çıktı keşke gidebilsem.

1 aydır sadece akşamları ailem evde. Sabah 10'da kendime bu tarifi yapıyorum her gün:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
saat 13:50-14:20'ye kadar tutuyor beni. Ondan sonra kendime ya Noddle yapıyorum, ya da fırında patates yapıyorum. Akşam yemeğini siz seçin, 1 aydır dediğim tarifleri hep yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı