İstanbul'da Evde Kalmak

• Konuyu başlatan Hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
H

Hastai

Ziyaretçi
Merhabalar,
Kaç gündür evdekilerle birbirimizi yedik. Ben İstanbul'da evde kalmak istiyorum onlarsa Ankara'da yurt ayarlarız diyorlar. Sorun da burada başlıyor.

Bir öğrenci İstanbul'da bir arkadaşı ile ev tutsa bu evin masrafı ne olur? Size sorum bu.
Çıkılacak arkadaş 5 senelik arkadaş olup iyi bir insandır.
Aylık benim bütçem 1.000-1.100 TL civarlarında olacaktır.
Ev 2+1 olmak zorunda.
Kira olarak da 800 TL'lik bir ev bulunabilir mi? (Avrupa yakasında Maçka ile Bakırköy arasında, Fatih civarlarında bir ev)
Doğalgaz, elektrik, su vs toplam ne kadar gerekli.
Teşekkürler.

Açıkçası biliyorum ki İstanbul pahalı bir şehir evi bulamayabilirsin ama bulursan da fatura ve ihtiyaçlarla kafa kafaya geçinirsin sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bölgede ev eski olsa bile o fiyata bulmak çok zor. Anca arka mahalleler, gecekondular.
5 senelik arkadaşınla hiç bir süreliğine kalmadıysan güvenme fazla. Kim nasıl olur evde belli olmuyor, tecrübeyle sabit.

Özellikle o semtlerde 800 liraya 2+1 çok zor, rutubetli bodrum katları belki, o da denk gelirse. Sahibinden üzerinden bir bakmanızı öneririm, fikir verir.

Konu 2014'ten mi, hata mı var?

Öncelikle hayırlı olsun istanbul maceran. Bakırköy pahalı bir semttir metro ve metrobüse yakın olması ve herkesce bilinmesinden ve biraz daha diğer semtlere göre nezih olmasından dolayı kiraları pahalıdır. İstanbulun en kötü semtinde bile 800₺ bütçe ile anca baraka tutarsın tahminimce. 2+1 ev için oturulabilecek insanın en temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ev için o fiyatlarda istanbulda 800₺ kira bedeli bence hayal. 2k-2,5k arasında bi ev bulabilirsen aidatı, faturaları ıvır zıvırı ile anca ucu ucuna yaşamını devam ettirrsin belki parttime iş bulursan cebine para kalır bence.

Konu 2014 tarihinde açılmış biz napıyoruz burda arkadaşlar? :d
Özellikle o semtlerde 800 liraya 2+1 çok zor, rutubetli bodrum katları belki, o da denk gelirse. Sahibinden üzerinden bir bakmanızı öneririm, fikir verir.
O bölgede ev eski olsa bile o fiyata bulmak çok zor. Anca arka mahalleler, gecekondular.
5 senelik arkadaşınla hiç bir süreliğine kalmadıysan güvenme fazla. Kim nasıl olur evde belli olmuyor, tecrübeyle sabit.
Açıkçası biliyorum ki İstanbul pahalı bir şehir evi bulamayabilirsin ama bulursan da fatura ve ihtiyaçlarla kafa kafaya geçinirsin sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı