Tek başına kalmak iyi midir?

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize selam. Üniversite okuyorum ve sevgilim yok. Sevgili olmayı da istemiyorum ama bir kız arkadaşım bile yok. Sınıfımda bile 2-3 kişi konuşan var. Diğerleri kendi arkadaşları ile konuşuyorlar. Sanki sınıfta yalnız, arkadaşım yok gibi hissediyorum. Terazi burcuyum. Bu hayatı tek başına geçirmek mi iyi yoksa kız ya da erkek arkadaşın olup da mı geçirmek iyi? Instagram'dan 2-3 kız yazdı ama yabancı çıktı. Telegram'dan da bir kız yazdı. Abaza olduğunu düşündüm. Zaten cevap vermedi. Yani burada suç bende mi? Arkadaşlarımın olması için benim mi arkadaşlık kurmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Köşede sessiz durarak elbette arkadaş edinemezsin. Çoğunlukla insanlardan adım beklemekten ziyade kendin adım atmalısın. Gözüne kestirdiğin birileri varsa ve o kişilerle kuracağın arkadaş ortamından zevk alacağını düşünüyorsan bir adım atmayı dene. Bu arada yalnız kalmak iyi bir şey falan değil. Bu maalesef ki asosyal kişiliklerin kendilerini kandırma çabasından öteye geçemiyor. Sosyalleşmek her daim insana bir şeyler katar. Sosyallik derken de her gün arkadaşlarınla dışarı çıkıp bir şeyler yapmaktan bahsetmiyorum. Discord üzerinden konuşarak arkadaşlarınla oyunlar oynamak bile sosyalleşmektir aslında. Sonuçta sadece sesli olarak bile olsa iletişim halinde oluyorsun. Kız meselesini de çok kafana takma. Çıkar birisi karşına. İnan bana, üstüne eğildikçe senden daha da çok uzaklaşılacak. :) Rahatlık iyidir.

Geri
Yukarı