Evde yalnız olunca karanlıktan korkuyorum

Psikolojik bir durum. Ama şöyle düşün: Bir şey olacak olsa şimdiye kadar olurdu ve televizyon mu korurdu. Ayrıca senden başka çok daha ıssız yerlerde tek yaşayan insanlar var. Sorunun tamamen sende, ve çözümün de sende olduğunu kavradığın an bu iş bitmiştir. ;)

Ha hiç olmadı televizyon açık dursun dediğin şekilde ne olmuş olur ki eğer o şekilde rahat uyuyabiliyorsan.

Hocam bunu 2 yolu var. Birincisi her yeri tek tek bakmak kimse olmadığına ikna olana kadarki bunu yapma altına bile yapabilirsin korkuyorsan. İkincisi çok kafaya takmayacaksın açıcaksın böyle bir anı anlatan birini cem yılmaz mı olur oğuzhan uğur abi mi olur gülüp geçiceksin.
Yok hocam. Nasıl anlatayım bende bilmiyorum açıkçası neyden tedirgin olduğumu. Evde birisi var diye değil, başka bir şeyden tedirgin oluyorum. Öyle korkmak da değil. Odalarda gezinebilirim falan ama tedirgin oluyorum ister istemez. Arada geçiyor, sonra tekrar kafama takılıyor. Dediğiniz gibi videolar falan izliyorum, televizyon izliyorum, oyun oynuyorum ve kafamı dağıtmaya çalışıyorum. Bir şekilde unutmak için. Aslında unutuyorum fakat arada aklıma gelince tedirgin oluyorum. Neyden tedirgin olduğumu çözemedim.

Yok hocam. Nasıl anlatayım bende bilmiyorum açıkçası neden tedirgin olduğumu. Evde birisi var diye değil, başka bir şeyden tedirgin oluyorum. Öyle korkmak da değil. Odalarda gezinebilirim falan ama tedirgin oluyorum ister istemez. Arada geçiyor, sonra tekrar kafama takılıyor. Dediğiniz gibi videolar falan izliyorum, televizyon izliyorum, oyun oynuyorum ve kafamı dağıtmaya çalışıyorum. Bir şekilde unutmak için. Aslında unutuyorum fakat arada aklıma gelince tedirgin oluyorum. Neden tedirgin olduğumu çözemedim.

Hocam o ZMN dua oku bazı dualar gerçektende engeller diye biliyorum. 3 felak 3 nas 3 gulhü oku tüm vücuduna sür yani ne diyeyim.

Koskoca Kral Katili Letho bile korkuyorsa biz ne yapalım abi.
Bak bunu dedin, gönlümü aldın 😁 Kim korkacak be 😁
Psikolojik bir durum. Ama şöyle düşün: Bir şey olacak olsa şimdiye kadar olurdu ve televizyon mu korurdu. Ayrıca senden başka çok daha ıssız yerlerde tek yaşayan insanlar var. Sorunun tamamen sende, ve çözümün de sende olduğunu kavradığın an bu iş bitmiştir. ;)

Ha hiç olmadı televizyon açık dursun dediğin şekilde ne olmuş olur ki eğer o şekilde rahat uyuyabiliyorsan.
Teşekkürler hocam. Dediğim gibi aklıma çok gelmiyor ama gelince de ister istemez biraz tırsıyorum. Çok doğru konuştunuz. Teşekkürler.

Zamanla aşarsın diye düşünüyorum. Tek başımayken gök gürültülü yağmur yağsa bilse korkmuyorum. Tek sıkıntım tek başımayken kulaklık takamıyorum. O endişe veriyor işte. :D

Can dostum boncuk ile oynarım.
funny-cat-with-guns-25.jpg

Boncuk ne güne duruyor?

Kafanızı rahatlanmanız gerek. Ya da aklınıza başka türlü bir şey getirmeniz. Sonuç olarak bilinç altınızı başınıza bir şey gelmeyeceğine inandırmanız gerek.
Teşekkürler hocam. Zaten iyice kafamı rahatlatıyorum. Eskiden daha kötüydü bu durum. Düzeldi bayağı aslında. Tek sıkıntı kafama hiçbir şekilde getirmemek olacak. Onu da yapmaya çalışacağım. Teşekkürler.
Zamanla aşarsın diye düşünüyorum. Tek başımayken gök gürültülü yağmur yağsa bilse korkmuyorum. Tek sıkıntım tek başımayken kulaklık takamıyorum. O endişe veriyor işte. :D
Teşekkürler hocam. Aslında zamanla aştım. Eskiden daha çok korkardım, artık neredeyse hiç korkmuyorum. Bir tek aklıma getirmemem lazım o kadar. Dediğiniz gibi zamanla aşarım diye düşünüyorum. Anladığıma göre bu hemen hemen her insanda olan bir şey. Bilinçaltından kaynaklanıyor.
Ne günler için eğittim onu ben 😁 Tek sorun muhabbet kuşu olması. Daha hafif bir silah vermem gerekecek 😁

Merak etmeyin karanlıkta başınıza bir şey gelmez. Gece vakti karanlık olmasa bile Felâk, Nâs okuyun, hiçbir şey olmaz. Zâten karanlık ile aydınlık arasında tek bir fark var o da ışık. :D

Ben karanlığa bayılıyorum, ne bileyim evde tek kalıyorum değerli bir telefon bilgisayarım var o da yanımda oluyor. Hırsızı, katili beni ne yapsın?

Yeni konular

Geri
Yukarı