Evde yapılan spor ne kadar geliştirir?

363436

Hectopat
Spor salonu üyeliğim okullar açılınca bitiyor ve sınav senem olduğu için zaman bulup gidebileceğimi sanmıyorum. Bunun için eve dumbell(ağırlığı değişebilen türden), barfiks çubuğu, egzersiz matı ve direnç bantları gibi şeyler almayı düşünüyorum. Peki sadece bunlarla evde belli bir yere kadar vücut geliştirmek mümkün mü yoksa gelişme 0'a yakın mı olur?

@emircanunlts

Kaslarınıza yeteri kadar hasar verdiğiniz sürece, gelişme tabi ki de 0 olmaz. Salona gidip makinelerle yaptığınız, bench sehpalarında yaptığınız kadar iyi çalışamazsınız sadece. Bu da gelişimi yavaşlatır tabi ki.

Güzel ağırlıklarla ve ekipmanlarla gelişebilirsiniz ama verimliliği düşük olur.

Kaslarınıza yeteri kadar hasar verdiğiniz sürece, gelişme tabii ki de 0 olmaz. Salona gidip makinelerle yaptığınız, bench sehpalarında yaptığınız kadar iyi çalışamazsınız sadece. Bu da gelişimi yavaşlatır tabii ki.

Güzel ağırlıklarla ve ekipmanlarla gelişebilirsiniz ama verimliliği düşük olur.

Haftada 2 defa antrenman yapmaktan veya hiç antrenman yapmamaktan her türlü daha iyidir sanırım. Olmadı calisthenics ile karışık bir şeyler de yapabilirim.

Peki tahmini olarak gelişmenin ne kadar yavaşlayacağını söyleyebilir misiniz? Atıyorum spor salonunda 6 ayda elde edilecek değişim evde ne kadar sürede olur?

Haftada 2 defa antrenman yapmaktan veya hiç antrenman yapmamaktan her türlü daha iyidir sanırım. Olmadı calisthenics ile karışık bir şeyler de yapabilirim.

Peki tahmini olarak gelişmenin ne kadar yavaşlayacağını söyleyebilir misiniz? Atıyorum spor salonunda 6 ayda elde edilecek değişim evde ne kadar sürede olur?
Eğer kaslarınıza bölge olarak yeteri kadar hasar verirseniz, salon ile bir farkı olmaz. Buradaki kilit nokta, kaslara hasar vermekte. Evde kol, bacak, omuz gibi bölgelere salondaki gibi zarar verebilirsiniz. Zarar vermesi zor olan noktalar sırt, göğüs gibi noktalar. Buraları da olabildiğince çalışacaksınız.

Hocam şahsen evde yapmaniz formunuzu korur. Fakat salondaki kadar gelisemessiniz. İlk 3 ay bende evde yapmıstım ilk ay cok iyiydi sonra bir daha gelisemedim. En sonunda salona geçtim ve hala devam ediyorum 1.5 yıldır. Şu an bende LGS'ye gireceğim kendinede zaman ayirmalisin bence yoksa ders çalışmaktan delirirsin o yuzden gunde 1-1.30 saat kendine zaman ayirdigin sureyi spora yatir. Hem kafa dagıtmıs olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı