Evde yeni internet aboneliği açılırken nelere dikkat edilmeli?

Yani henüz taşınmadım Pazar günü olacak yüksek ihtimalle o yüzden detaylıca gezip bakmadım. İnternette sorguladığımızda 1256 metre diyor. Fiyat çok önemli değil ama yine aynı yere çıkıyoruz. Türk Telekom 100 verebiliyorsa diğerleri nasıl 100 veremiyor, inanılmaz bir şey gerçekten.
Hocam sokaktaki diger evleride denermisiniz kac mbps aliyor onlar. Dediginiz gibi TT 100 veriyorsa digerlerininde 100 vermesi gerek. Ya sistemde hata var yada musteri temsilcisi salladi. Baska bir yontemde netspeed mh yi arayin birde. Kac mbps hiz verebilirsiniz diyin 15 derlerse bende sorguladigimda 15 cikiyordu fakat tt musteri hizmetleri 100 alabilecegimi soyledi diyin belki bir sonuc cikar.

Hocam sokaktaki diger evleride denermisiniz kac mbps aliyor onlar. Dediginiz gibi TT 100 veriyorsa digerlerininde 100 vermesi gerek. Ya sistemde hata var yada musteri temsilcisi salladi. Baska bir yontemde netspeed mh yi arayin birde. Kac mbps hiz verebilirsiniz diyin 15 derlerse bende sorguladigimda 15 cikiyordu fakat tt musteri hizmetleri 100 alabilecegimi soyledi diyin belki bir sonuc cikar.
Üç farklı siteden üç farklı daire sorguladım her şey aynı. Dediğinizi aslında yaptım. Türknet ile konuşmuştum onlarda şaşırdı tabi öyle şey olmaz dediler. Netspeed'e adres sorgulama üzerinden başvuru attım. Ararlar yakın zamanda onlara da soracağım. Türk Telekom ile yine konuşacağım bakalım. Türk Telekom'da 2/3 farklı kişiyle konuştum. Hepsi 100mb hız verebiliriz dediler. Anlattım olanı diğer abone sorgulamalarda ADSL üstü yok en fazla 16mb çıkıyor vs. dedim sistemimizde böyle gözüküyor dendi. Bakalım zamanla belli olur.

Peki buna istinaden eklemem gereken bir madde var mı sözleşmeye yada konu mesajında bahsettiklerime eklemek isteyenler?

Üç farklı siteden üç farklı daire sorguladım her şey aynı. Dediğinizi aslında yaptım. Türknet ile konuşmuştum onlarda şaşırdı tabi öyle şey olmaz dediler. Netspeed'e adres sorgulama üzerinden başvuru attım. Ararlar yakın zamanda onlara da soracağım. Türk Telekom ile yine konuşacağım bakalım. Türk Telekom'da 2/3 farklı kişiyle konuştum. Hepsi 100mb hız verebiliriz dediler. Anlattım olanı diğer abone sorgulamalarda ADSL üstü yok en fazla 16mb çıkıyor vs. dedim sistemimizde böyle gözüküyor dendi. Bakalım zamanla belli olur.

Peki buna istinaden eklemem gereken bir madde var mı sözleşmeye yada konu mesajında bahsettiklerime eklemek isteyenler?
Hocam NetSpeed basvurusu attiniz mi?

Başvuru derken attığım resime bak istersen orada "Hemen Başvur" kısmından isim soyisim ve telefon numarası girdim. O yüzden dedim ararlar diye o sırada konuşuruz onlarla da.
Anladim. Bana kalirsa internet isiniz acıl degilse aceleci olmayin. Pazar gununu bekleyin 100 mbps vdsl hizi icin saha dolabi mesafesi maksimum 30 40 metre olur 30 40 metre yakinda saha dolabi yoksa tt nin 100 mbps hikayesi yalan cikar. Ayrica apartmandaki komsularinizada danisabilirsiniz bu konuyu. Eger onlarda ayni sekilde 15 mbps kullanabiliyorsa mecbur ADSL almaniz gerek. Bu hiz isleri bittikten sonra iss arayisiniz icin tahhutsuz olmasi avantaji ile tt yerine netspeed gecmeni tavsiye ederim. Ayrica basvuru atarkende LRS7H5 kodunu kullanirsanizda 12 ayligina her faturaniza 5'er tl indirim yansitabilirsiniz.

Çoğu şey sizin dediğiniz çıkartıyor aslında ama Türk Telekom ile uzun uzun bundan bir hafta önce konuştum. Dediğiniz konuyu da söyledim ama sistemime baktığımda VDSL ve 100mb'e kadar internet sunabiliyoruz dediler. Şaşırtıcı ama sonuç bu. İlk attığım resimde VDSL var gözüküyor mesela.

Taahüt ile ilgili yazmışsın ama öyle bir hakkım var mı? Taahütsüz internet gibi yani öyle ol deyince olan bir şey değil. Türknet bunu yapıyor onun da değerler 15mb gösteriyor ve 140 TL. @El Quvava
Tabi taahhütsüz kullanabilirsiniz. Taahhüt verince internet servisinizi değiştirmeyeceğinizi söylüyorsunuz onlar da size indirim yapıyor.

Fiyat farkı ne kadar olur peki? @El Quvava
Biraz önce önünden geçerken baktım bu konuda pek bilgim yok bir saha dolabı buldum ama bu elektrik mı acaba? @zeki kurt WT

Dosya Ekleri

• IMG20220512071943.jpg
    IMG20220512071943.jpg
    218,3 KB · Görüntüleme: 22
Fiyat farkı ne kadar olur peki? @El Quvava
Biraz önce önünden geçerken baktım bu konuda pek bilgim yok bir saha dolabı buldum ama bu elektrik mı acaba? @zeki kurt WT
Trafo hocam bu. Fiyat farkına net bir rakam söyleyemem farklı müşterilere farklı yapıyorlar. Ben 4 yıl taahhüt verip 200 küsür olan faturayı 100 yaptım. 1 yıl kala zaten bozdum taahhütü internet kullanılmaz hale gelmişti. SuperOnline geçtim şuan takır takır çalışıyor. Hem daha az ödüyorum hem daha hızlı hem de taahhütsüz.

Trafo hocam bu. Fiyat farkına net bir rakam söyleyemem farklı müşterilere farklı yapıyorlar. Ben 4 yıl taahhüt verip 200 küsür olan faturayı 100 yaptım. 1 yıl kala zaten bozdum taahhütü internet kullanılmaz hale gelmişti. SuperOnline geçtim şuan takır takır çalışıyor. Hem daha az ödüyorum hem daha hızlı hem de taahhütsüz.
Trafo olduğunu biliyorum da internet kablolari da bunun için de mi diye sormak istedim, değilmiş.

Geri
Yukarı