Evden ayrılmak mantıklı mı?

Tick

Yoctopat
Evden ayrılmayı planlıyorum artık.
Aileme yükmüşüm gibi hissediyorum artık. Onlar da söylemek istemese de belli oluyor azıcık. Yazları çalışarak biriktirdiğim beni bayağı bir idare edecek param var. Yaz olduğu için işe de girerim. Zaten seneye üniversiteye gideceğim. Sizce mantıklı mı?

Aileme yükmüşüm gibi hissediyorum artık. Onlar da söylemek istemese de belli oluyor azıcık. Yazları çalışarak biriktirdiğim beni bayağı bir idare edecek param var. Yaz olduğu için işe de girerim. Zaten seneye üniversiteye gideceğim. Sizce mantıklı mı?
Hemen ayrıl.

Bence kendinizi riske atmayın kira fiyatları dedikleri gibi aşırı yüksek.

Ailenize yük olmamaya çalışın kendi oda temizliğinizi yemeğinizi kendiniz halledin yük olmuş olmazsınız.

Zaten gitmek istediğim üniversitenin yakınında bir yer buldum. Yemez içmez elektrik su kullanmaz isem 3 yıl orada çalışmadan kalabiliyorum.
Ayrı eve çıkacağım diye aç susuz kalıp sağlığınızdan olmayın.

Bence kendinizi riske atmayın kira fiyatları dedikleri gibi aşırı yüksek.

Ailenize yük olmamaya çalışın kendi oda temizliğinizi yemeğinizi kendiniz halledin yük olmuş olmazsınız.

Ayrı eve çıkacağım diye aç susuz kalıp sağlığınızdan olmayın.
Zaten her şeyimi yapıyorum. Maddi yük olarak.
O şakaydı ayrıca. O kadar değiliz, öğrenciyiz.
Adli tıp uzmanı olmayı planlıyorum. Bunu da ekleyeyim.

Eğer üniversiteye hazırlanıyorsan bence şuanlık çıkma. Kendi hayatını kurmak çok büyük sorumluluk isteyen bir şey. İlla ki çalışmak zorunda kalacaksın veya ev işleri seni yoracak vs. yani bunlar da senin ders çalışmanı zorlaştıracak. Eğer mezunsan o parayla ek bir destek alabilirsin. Üniversite kazandıktan veya kazanamadıktan sonra ona göre ayrı eve çıkarsın.

Eğer üniversiteye hazırlanıyorsan bence şuanlık çıkma. Kendi hayatını kurmak çok büyük sorumluluk isteyen bir şey. İlla ki çalışmak zorunda kalacaksın veya ev işleri seni yoracak vs. yani bunlar da senin ders çalışmanı zorlaştıracak. Eğer mezunsan o parayla ek bir destek alabilirsin. Üniversite kazandıktan veya kazanamadıktan sonra ona göre ayrı eve çıkarsın.
Gelecek ay sonuçlar açıklanacak. Hadi bakalım.

Geri
Yukarı