17 yaşında evden ayrılmak

Serhat .s

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar derdimi anlatacağım kimsem olmadığı için buraya yazıyorum. 17 yaşında 11. sınıf öğrencisiyim. YKS sınavına hazırlanıyorum. Ailem ile çok sıkıntı yaşıyorum. Beni gördükleri her an benimle kavga ediyorlar. 2 küçük kardeşim var. Kardeşlerim ders çalışmama engel oluyor. Okuldan eve geldiğim gibi benimle kavga ediyorlar. Evden nasıl ayrılabilirim? Özel okula %100 burslu şekilde gidiyorum ve okulun yurdu yok. Ne yapmalıyım sizce? Düzgün bir üniversite kazanırsam bir daha yüzlerine bakmam herhalde. Hayattan bıkmış durumdayım. Şimdiden teşekkürler.

Onu soracağım hocam teşekkür ederim

Dayımın boş bir evi var ama yaz tatilinde geliyor. Oraya geçebilirim izin alabilirsem.
Olduğu şehirden üniversite kazan bence. Tercihleri oraya yaz.

Mesela makine mühendisliği istiyorsan elektrik de yaz, mekatronik de. Denk getirmeye çalış kısacası.

Üniversiteye kadar idare edeceksin, iyi bir yer kazanınca part time çalışıp yurtta kalırsın. Okul hayatı boyunca sana yeter. Ondan sonra da aksatmadan birkaç sene mesleğini yaparsın, paran birikir. Birikmişinle askere gidersin. İstersen birkaç sene askerde kalırısın, istersen döner yine mesleğini yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı