Eve alışmış kediyi evden uzaklaştırma

Ercü Çözer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 5-6 ay önce bahçede tek başına duran bir yavru kediyi evimize aldık alışıtırmadık fakat eve her zaman dışarı cıkmak istiyordu bizde izin verdik fakat akşamları geri geliyordu her zaman yani sabah okula giderken bırakıp akşam okuldan gelince eve alıyordum kedi de buna alışmılştı. Fakat bazen eve hiç gelmiyor dışarıda sabahlıyordu. Bir zaman bahçede 2 tane fare öldürürken gördüm ve artık eve almamamaya karar verdik çünkü hem fareden dolayı hem de her zaman dışarının pisliği ile eve dönüyordu 2-3 gündür hiç eve almadım mamasını ve suyunu eksik etmedim tabii. Ama şöyle oldu akşamları eve biri girdiğine onunla beraber girmek istiyor fakat biz almak istemeidğimizden evin önünde bırakıyoruz 30dk boyunca mivaylıyor sanki acı çekiyor gibi bu sorunu nasıl çözebilirim acaba. Mesela şu an okuldan geleli 30 dk oldu geldiğimiden beri içeri alınması için miyvarlıyor belediyenin de almasını istemiyorum yardımcı eder misiniz?

Benim görüşüm (eğer evde biri varken miyavlıyorsa) onunla ilgilenmeniz gerektiğini düşünüyorum. Evden çok sizin onunla ilgilenmeniz için miyavlıyor olabilir. Kediler oyuncu hayvanlardır oyun oynamak istiyor olabilir.

Geri
Yukarı