Everest PSU alınmış ise ne yapılmalı?

fatih3830

Hectopat
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum konuyu çok araştırdım ama tam bir cevap bulamadım.
2 hafta önce bir sistem topladım ve çok tecrübeli olmadığım için Vatandaki arkadaş PSU'yu Everest 700w 80+ bir PSU seçti, sonrasında ise hiç bir olumlu yorum bulamadım ve sistemi de almış bulundum bu arada. Sormak istediğim artı bir bütçem yok 1 sene zarfında bana büyük sıkıntılar çıkarır mı inşallah 1 seneye degistiririm.
Sistem özellikleri ;

İşlemci AMD Ryzen 7 1700x
Anakart MSI B350 tomahawk
Ekran kartı MSI GTX 1060 6GB
Soğutma XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM Sivi soğutma sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötünün iyisi denebilir. En azından 80+ sertifikası alabilen ürünler çıkarmış. Sertifikasız olsaydı 1 dakika bile kullanma derdim. 1 sene ve fazlası kadar idare eder diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun. Ben o sistemde o PSU'yu kullansam her elektrik kesintisinde kafayı yerdim herhalde. Koruyucu priz, topraklı üçlü falan alabilirsiniz. Bir nebze korur belki. UPS önerirdim. Ama onlar PSU'dan pahalı.

Korkudan bilgisayarı açamazdım sanırım. Çok geç olmadan değiştirmeye çalışın. Değiştiremezseniz görsele bakınız:

soguk su.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı