Everest PSU alınmış ise ne yapılmalı?

fatih3830

Hectopat
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum konuyu çok araştırdım ama tam bir cevap bulamadım.
2 hafta önce bir sistem topladım ve çok tecrübeli olmadığım için Vatandaki arkadaş PSU'yu Everest 700w 80+ bir PSU seçti, sonrasında ise hiç bir olumlu yorum bulamadım ve sistemi de almış bulundum bu arada. Sormak istediğim artı bir bütçem yok 1 sene zarfında bana büyük sıkıntılar çıkarır mı inşallah 1 seneye degistiririm.
Sistem özellikleri ;

İşlemci AMD Ryzen 7 1700x
Anakart MSI B350 tomahawk
Ekran kartı MSI GTX 1060 6GB
Soğutma XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM Sivi soğutma sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum konuyu çok araştırdım ama tam bir cevap bulamadım.
2 hafta önce bir sistem topladım ve çok tecrübeli olmadığım için Vatandaki arkadaş PSU'yu Everest 700w 80+ bir PSU seçti, sonrasında ise hiç bir olumlu yorum bulamadım ve sistemi de almış bulundum bu arada. Sormak istediğim artı bir bütçem yok 1 sene zarfında bana büyük sıkıntılar çıkarır mı inşallah 1 seneye degistiririm.
Sistem özellikleri ;

İşlemci AMD Ryzen 7 1700x
Anakart MSI B350 tomahawk
Ekran kartı MSI GTX 1060 6GB
Soğutma XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM Sivi soğutma sistemi
Derhal değişmeli. Tabii havaya uçmak isterseniz değiştirmeyin.

Biri kötü bir şey diyor, diğerleri de koyun sürüsü arkasından aynısını demeye devam ediyor. Yıllarca bu markanın ürünlerini sattık. Sorun çıktı elbet çıkmadı değil ama bu kadarda abartı olmaz be arkadaş. Şu yorumları okuyunca gerçekten hayrete düştüm gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Kalitesiz olabilir buna bir şey demiyorum, şahsen ben de kullanmıyorum ama bu abartı nedir arkadaş. :)

Vallah orası size kalmış. Daha son kullanıcıyı bile kandıran ahlaktan yoksun bir firmanın değil ürünü kullanmak, selam bile vermem. Ürününde olmayan bir özelliği varmış gibi gösteren firma o PSU'leri kim bilir neyden yapıyordur. Everest standart bile değil. Vasat ötesi bir PSU'dur. Piyasada sadace Vatan Computer'de talep görmesinden bile anlayın. Tencere - kapak gibi olmuşlar. İş ahlak ve dürüstlük bakımından. Kim koyun kim kimi koyun yerine koyuyor burdan anlayın.

Anlayamadigim nokta bu kadar kötü bir PSU ise neden mağazalarda (vatan, MediaMarkt) böylesine bir satış söz konusu, hayır cidden çok ucuz da değil 300 TL benim aldığım model, bu da kulağına küpe oldu ilk sistem toplamanın günahı olmaz artık ☺️
Ben olsam açmam o bilgisayarı olan diğer parçalara olur. Onuda geçtim yangın bile çıkartır. Bende düşünüyordum da sonra bir kaç konuya bakınca vazgeçtim.
Daha önce kullandınız mı acaba yoksa sadece yorumlar üzerine mi söylüyorsunuz bunu , çünkü formlarda bende yorumları okuyunca aynı duygular içindeydim fakat kullanan arkadaşlar varsa onlardan bilgi almak istedim...
150 TL civarında bir PSU alamaz mısınız?
Alabilirim o kadar ama aldığım bu ürün 300 TL idi zaten 150 TL'lik bir PSU'nun bundan iyi olacağını pek sanmıyorum.

Son düzenleme:
Anlayamadigim nokta bu kadar kötü bir PSU ise neden mağazalarda (vatan, MediaMarkt) böylesine bir satış söz konusu, hayır cidden çok ucuz da değil 300 TL benim aldığım model, bu da kulağına küpe oldu ilk sistem toplamanın günahı olmaz artık ☺️

Daha önce kullandınız mı acaba yoksa sadece yorumlar üzerine mi söylüyorsunuz bunu , çünkü formlarda bende yorumları okuyunca aynı duygular içindeydim fakat kullanan arkadaşlar varsa onlardan bilgi almak istedim..

Alabilirim o kadar ama aldığım bu ürün 300 TL idi zaten 150 TL lik bir PSU nun bundan iyi olacağını pek sanmıyorum
Yeni bir güç kaynağı alana kadar kullanabilirsiniz. Kalitesiz de olsa yenisini alana kadar iyi kötü iş görür. Yıllardır kullanan arkadaşlarım var hiçbir sıkıntı çıkarmadı ama ben güvenmiyorum bu tarz markalara. Kullanan yüz binlerce insan var bu markaları unutmamak lazım, abartıldığı kadar da kötü değil ama kötü. :) Ben de 6 ay öncesine kadar adı sanı belli olmayan güç kaynakları kullanıyordum hiçbir zaman sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı