Everest PSU alınmış ise ne yapılmalı?

fatih3830

Hectopat
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum konuyu çok araştırdım ama tam bir cevap bulamadım.
2 hafta önce bir sistem topladım ve çok tecrübeli olmadığım için Vatandaki arkadaş PSU'yu Everest 700w 80+ bir PSU seçti, sonrasında ise hiç bir olumlu yorum bulamadım ve sistemi de almış bulundum bu arada. Sormak istediğim artı bir bütçem yok 1 sene zarfında bana büyük sıkıntılar çıkarır mı inşallah 1 seneye degistiririm.
Sistem özellikleri ;

İşlemci AMD Ryzen 7 1700x
Anakart MSI B350 tomahawk
Ekran kartı MSI GTX 1060 6GB
Soğutma XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM Sivi soğutma sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar bende geçen yıl bir bilgisayar topladım güç kaynağım everest, o zaman çok araştırma yapmamıştım ve kasayı alırken vatan bilgisayarda çalışanlar bana everest' in bir güç kaynağını önermişlerdi bende bilmeden aldım yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ancak kaliteli bir markanın harici güç kaynağınıda kullanıyorum elektrik kesintilerinde falan zarar görmesin diye, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Sizce benim görmediğim bir sorun olabilir mi? Veya güç kaynağını değiştirmeli miyim ?

Burda Çin malını veya başka bir ülkenin malını kötülemek değil amacımız tamam everest kalitesizdir ama yorumlara bakıyorum yok patlar yok bilgisayar havaya uçar bunlar kulaktan duyma şeyler ben hiç duymadım öyle bir haber varsa link atarsanız sevinirim ama soruyu soran arkadaşımız şimdi hiç bir şekilde rahat rahat oyununu oynayamayacak hep aklına takacak bence gereksiz abartı yapmışsınız.

CLEAResult Plug Load Solutions Kendiniz kontrol edin. Üstünde 80+ yazıyor diye inanmayın. Kullanıcıları kandıran böyle bir firmaya ne kadar güvenilir ki? Her şey ortada. Sistemi direk fişe taksan daha iyi.

Kendi göndermiş olduğunuz siteyi yeterince incelememişsiniz Fsp ürünleri https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=37&type=2 kısmını kontrol etmenizi tavsiye ederim Everest Markası altında sanırım Fsp üretimi ürünler görebilirsiniz. Everest iyi bir marka demiyorum, Everest'ide kesinlikle savunmuyorum ama bence arkadaşın ürünü detaylı incelenilebilir 80+ sertifikası olup olmadığını tam anlayabilmek için, bu şekilde kestirip atmamak gerekir.

Kullandığı ürünler sahte. Everestin bahsedilen ürünü ile satılan ürünü aynı olmadığı iddaaları var ve ben bu iddaalara inaniyorum. Keyfiniz bilir. Siz Everest almaya devam edin. Yıllardır bu işin içinde olan adamlar bile çöp tenekesi, prizi tak kullan daha güvenli diyor. Tonla forum da bir olumlu yorum yok. Vatan harici yüzüne bakan yok piyasada.

Biraz düşünmek lazım de mi? Ya! Bu nasıl firma ki piyasanın forum ayağından satış ayağına kullanıcı ayağına kadar herkes kötülüyor. Nagas ve Everest gibi markalar hakkında bu kadar iddaa varken neden diğer markalar hakkında böyle iddaalar yok? Biraz düşünmek lazım. Ben böyle bir firmanın hiç bir şeyine güvenmiyorum. Size Everest PSU'larınızla her kesinti ve voltaj hareketinde 3.5 atmalar diliyorum.

Yok kulaktan dolma bilgiler, söylentiler. Sürüyü takip eden gibi yorumlar yapmak karşıdaki kişiye saygısızlık yapmaktır. Burada kimse kimsenin kötü niyetini istemiyor. Amacımız, konuyu açan kişiye en iyi şekilde yardımcı olmak.

Mevcut PSU'ya 300 TL gibi bir rakam ödemiş. Hadi bütçesi azdı, 100 TL'ye bir model aldı olsa neyse. Ama 300 TL. Everest'i 5 ile çarpıp, 2'ye bölen markaların modelleri mevcut bu bütçede.

Bu kadar gönül rahatlığıyla sorun olmaz diyorsunuz ki, neredeyse altına imzanızı atacaksınız. Yarın bir gün bu adam, bu yorumlara güvenip bu PSU ile devam ederse ve bir sorun yaşarsa acaba kaçınız bunun yükümlülüğünü kabul edecek bilmiyorum. Ne de olsa yaz geç, böyle değil bu işler. Buradaki insanlar, (sadece üyeler değil, her gün sayfayı, konuları takip eden binlerce ziyaretçi var) bu yorumlara güvenip kalitesiz ürünlere yöneliyorlar.

Sorun olmaz derken bu özgüven nereden geliyor çok merak ediyorum. Hayır, kim sorun yaşamayacağının garantisini verebilir ki? Biz en azından daha kaliteli, alınası markalara yönlendirerek bu sorun yaşama yüzdesini düşürüyoruz. FSP, CM, Corsair gibi markalarda sorun yaşanmıyor mu? Tabii ki yaşanıyor. Ama görüyorum ki bu markaları, Everest ile aynı kefeye koyan birçok insan var burada. Bu markalardan sorun yaşasanız bile size en iyi şekilde yardımcı olacak bir servisleri bulunuyor. NEREDE acaba Everest'in servisi? Satış sonrası desteğini kaçınız biliyor? Burada ödenen para sadece fiziksel bir parçaya değil, o markanın verdiği garantiye de ücret ödüyorsunuz.

Ben kanıtsız konuşmuyorum, isteyene de istediği kanıtı fazlasıyla atarım. Diğer markalar babamızın oğlunun markaları değil. Amacımız her zaman insanları en memnun kalacakları markalara yönlendirmek.

Her şeye rağmen ben Everest'e güveniyorum diyorsanız saygı duyarım. Ama yarın bir gün bir sorun yaşadığınızda, muhatap bir servis bile bulamayacağınız zaman da bu laflarımı lütfen unutmayın.

Everest PSU'lu Sistemin Patlaması
psu patladi » Sayfa 1 - 1
Everest EPS- 1600W psu Patladı! - R10.net
Everest güç kaynağım patladı anakart zarar görmüşmüdür? » Sayfa 1 - 1
Everest PSU Çalışmıyor

300 TL'lik Corsair PSU'm patladı, 350 TL'lik FSP PSU'm patladı, 5000 TL'lik sistemimi çöp etti gibi konular gördüyseniz buyrun siz de kanıtlayabilirsiniz.

Sizin sorun yaşamamanız, diğer insanların sorun yaşmayacağı anlamına da gelmiyor. Sen otobanda 250 ile basıp gidersin, ölmezsin. Başkası basar ölür. Bak o da aynısını yaptı ama öldü. Garantisi var mıymış? :)

Ama geçen arkadaşımın kullandığı Zalman 500W modeli gerilim değişiminden dolayı -ve bu olay anlık oldu- yandı. İçinden sıvı akmaya başladı vs.

Bu modelin iyi olduğu söylenmedi. O da Everest modellerinin seviyelerindeki bir model.

Son düzenleme:
Kardeşim;
Sana önerilen sisteme onay vererek aldığın için değişim veya iade almazlar.
Değişim veya iade almaları için psu donanımsal olarak sorunlu olması lazım veya psu yapısı gereken performansı veremediğini ve verimli çalışamadığını kanıtlayabilirsen. Ayıplı ürün olarak direk değişim veya para iadesi kararı alabilirsin. Tüketici hakem heyetine başvurarak.
Ben bu süreç ile uğraşmam diyorsan para ile yeni psu almanız gerekecek.
Ben sistemi vatan üzerinden topladım. Bana da önerildi. Ben kabul etmedim. Psu içeren bir kasa olarak imzadaki ürünü aldım bütçenin kısıtlı olmasından kaynaklı.

Yok kulaktan dolma bilgiler, söylentiler. Sürüyü takip eden gibi yorumlar yapmak karşıdaki kişiye saygısızlık yapmaktır. Burada kimse kimsenin kötü niyetini istemiyor. Amacımız, konuyu açan kişiye en iyi şekilde yardımcı olmak.

Mevcut PSU'ya 300 TL gibi bir rakam ödemiş. Hadi bütçesi azdı, 100 TL'ye bir model aldı olsa neyse. Ama 300 TL. Everest'i 5 ile çarpıp, 2'ye bölen markaların modelleri mevcut bu bütçede.

Bu kadar gönül rahatlığıyla sorun olmaz diyorsunuz ki, neredeyse altına imzanızı atacaksınız. Yarın bir gün bu adam, bu yorumlara güvenip bu PSU ile devam ederse ve bir sorun yaşarsa acaba kaçınız bunun yükümlülüğünü kabul edecek bilmiyorum. Ne de olsa yaz geç, böyle değil bu işler. Buradaki insanlar, (sadece üyeler değil, her gün sayfayı, konuları takip eden binlerce ziyaretçi var) bu yorumlara güvenip kalitesiz ürünlere yöneliyorlar.

Sorun olmaz derken bu özgüven nereden geliyor çok merak ediyorum. Hayır, kim sorun yaşamayacağının garantisini verebilir ki? Biz en azından daha kaliteli, alınası markalara yönlendirerek bu sorun yaşama yüzdesini düşürüyoruz. FSP, CM, Corsair gibi markalarda sorun yaşanmıyor mu? Tabii ki yaşanıyor. Ama görüyorum ki bu markaları, Everest ile aynı kefeye koyan birçok insan var burada. Bu markalardan sorun yaşasanız bile size en iyi şekilde yardımcı olacak bir servisleri bulunuyor. NEREDE acaba Everest'in servisi? Satış sonrası desteğini kaçınız biliyor? Burada ödenen para sadece fiziksel bir parçaya değil, o markanın verdiği garantiye de ücret ödüyorsunuz.

Ben kanıtsız konuşmuyorum, isteyene de istediği kanıtı fazlasıyla atarım. Diğer markalar babamızın oğlunun markaları değil. Amacımız her zaman insanları en memnun kalacakları markalara yönlendirmek.

Her şeye rağmen ben Everest'e güveniyorum diyorsanız saygı duyarım. Ama yarın bir gün bir sorun yaşadığınızda, muhatap bir servis bile bulamayacağınız zaman da bu laflarımı lütfen unutmayın.

Everest PSU'lu Sistemin Patlaması
psu patladi » Sayfa 1 - 1
Everest EPS- 1600W psu Patladı! - R10.net
Everest güç kaynağım patladı anakart zarar görmüşmüdür? » Sayfa 1 - 1
Everest PSU Çalışmıyor

300 TL'lik Corsair PSU'm patladı, 350 TL'lik FSP PSU'm patladı, 5000 TL'lik sistemimi çöp etti gibi konular gördüyseniz buyrun siz de kanıtlayabilirsiniz.

Sizin sorun yaşamamanız, diğer insanların sorun yaşmayacağı anlamına da gelmiyor. Sen otobanda 250 ile basıp gidersin, ölmezsin. Başkası basar ölür. Bak o da aynısını yaptı ama öldü. Garantisi var mıymış? :)

Bu modelin iyi olduğu söylenmedi. O da Everest modellerinin seviyelerindeki bir model.
Ben mesajları saygısızlık yapmak için yazmadım. Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Benim bahsetmek istediğim durumun gereğinden fazla abartılmasıydı.

Burda Çin malını veya başka bir ülkenin malını kötülemek değil amacımız tamam everest kalitesizdir ama yorumlara bakıyorum yok patlar yok bilgisayar havaya uçar bunlar kulaktan duyma şeyler ben hiç duymadım öyle bir haber varsa link atarsanız sevinirim ama soruyu soran arkadaşımız şimdi hiç bir şekilde rahat rahat oyununu oynayamayacak hep aklına takacak bence gereksiz abartı yapmışsınız.
Aynen öyle kardeşim ilk formu araştırdığımda power düğmesine basmaya çekinir oldum.Hazir yeri gelmişken sunuda belirteyim oyun için toplamadim bu sistemi mesleğim mimar daha çok 3dmax vs gibi 3d programlar için topladım Max 5-6 saat açık kalır PC, ayrıca benim tek korkum diğer parçalara kalıcı zarar vermesi olayı yani sırf kendine zarar verse sıkıntı yok gittiği yere kadar gitsin derim ..
Kardeşim;
Sana önerilen sisteme onay vererek aldığın için değişim veya iade almazlar.
Değişim veya iade almaları için psu donanımsal olarak sorunlu olması lazım veya psu yapısı gereken performansı veremediğini ve verimli çalışamadığını kanıtlayabilirsen. Ayıplı ürün olarak direk değişim veya para iadesi kararı alabilirsin. Tüketici hakem heyetine başvurarak.
Ben bu süreç ile uğraşmam diyorsan para ile yeni psu almanız gerekecek.
Ben sistemi vatan üzerinden topladım. Bana da önerildi. Ben kabul etmedim. Psu içeren bir kasa olarak imzadaki ürünü aldım bütçenin kısıtlı olmasından kaynaklı.
Peki PSU nun belirtilen değerlerde çalışıp çalışmadığıni nasıl kontrol edebilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı