Everest PSU neden önerilmiyor?

Eğer bir elektrik kesintisi yaşarsanız bunları yazacak bir bilgisayarınız kalmayabilir. Bence siz şebekeye dua edin ki elektrikler gitmesin. Yoksa gerçekten patlama ihtimali var.

Valla saniyelik bile değil saliselik olarak elektriğin birden kesilip geldiği çok oldu bir sorun yaşamadım. Desenize hayattaki bütün şansımı bilgisayarın bozulmaması için harcamışım 😂

Bütçe ne kadar.

Bütçe fark etmez ancak alabileceğim sistemler belli benim. 650w/750w arası 80+ olursa F/P çok sevinirim. Yarı yolda da bırakmasın tabii.

Valla saniyelik bile değil saliselik olarak elektriğin birden kesilip geldiği çok oldu bir sorun yaşamadım. Desenize hayattaki bütün şansımı bilgisayarın bozulmaması için harcamışım 😂

Bütçe fark etmez ancak alabileceğim sistemler belli benim. 650w/750w arası 80+ olursa F/P çok sevinirim. Yarı yolda da bırakmasın tabii.

.
Bu PSU alabileceğinizin en iyisi. Bu fiyata Corsair ya da Cooler Master'den 650W 80+ bulabilirsin anca. Bu PSU 750W 80+ Bronze.

Güvenilir PSU markaları:
1. High Power.
2. SilverStone.
3. Seasonic.
4. FSP.
5. EVGA.
6. Gigabyte.
7. Cooler Master.
8. Corsair.
9. Thermaltake.
10. Xigmatek.
11. Cougar.
12. Sharkoon.
13. TX.
14. Zalman.
15. Aerocool.
Bu benim PSU seçerken baktığım liste yukarıdakiler hem daha güvenilir hem de daha F/P. Sana önerim bu sırayla bak aradığın PSU'ya daha iyi sonuçlar elde edersin.

Son düzenleme:
Eğer bir elektrik kesintisi yaşarsanız bunları yazacak bir bilgisayarınız kalmayabilir. Bence siz şebekeye dua edin ki elektrikler gitmesin. Yoksa gerçekten patlama ihtimali var.

Bütçe ne kadar.

Bende de Rampage PSU var. O kadar elektrik kesintisi oldu voltaj dalgalanması oldu bir kere bile patlamadı vala.

Kapasitörleri kalitrsiz olan bir PSU alıp sistemi ona emanet etmek size mantıklı geliyorsa ben bir şey demiyorum.

Abicim yanlış anlama ama o güç kaynakları kalitesiz kabul. Ama fazla da patlamıyor. Patlar patlasa da bir şey demem. Ama yine seni uzun vadede üzmez. Benim bütçem yok yani. Bir de bana bu forumda birisi demişti. Yine değiştir ama patlamaz korkma demişti azcık araştırın. Ama patlar yani dandik sonuçta.

Abicim yanlış anlama ama o güç kaynakları kalitesiz kabul. Ama fazla da patlamıyor. Patlar patlasa da bir şey demem. Ama yine seni uzun vadede üzmez. Benim bütçem yok yani. Bir de bana bu forumda birisi demişti. Yine değiştir ama patlamaz korkma demişti azcık araştırın. Ama patlar yani dandik sonuçta.

Ya bak ben diyorum ki uzun süre para biriktirip aldığım sistemi o PSU'ya emanet etmem. Bütçe yoktur sen göze alabiliyorsundur bir şey diyemem. Ama PSU ve kasa bana göre en önemli parçalar olduğu için onlara da bir bütçe ayırırım. He hiç bütçem yoksa da kötünün iyisini alırım gene de Everest almam. Kendim almayacağımdan da önermem ama alan vardır niye aldın da diyemem onun kararı. Göze almış ya da bir bildiği var demek ki der geçerim.

Ya bak ben diyorum ki uzun süre para biriktirip aldığım sistemi o PSU'ya emanet etmem. Bütç yoktur sen göze alabiliyorsundur bir şey diyemem. Ama PSU ve kasa bana göreen önemli parçalar olduğu için onlara da bir bütçe ayırırım. He hiç bütçem yoksa da kötünün iyisini alırım gene de Everest almam. Kendim almayacağımdan da önermem ama alan vardır niye aldın da diyemem onun kararı. Göze almış ya da bir bildiği var demek ki der geçerim.

Bende aldığıma pişman oldum. Ama yapçak bir şey yok tecrübe işte. Sonra benim gibi ben bu kasayı değiştireceğim diye söylenirsin.

Bende aldığıma pişman oldum. Ama yapçak bir şey yok tecrübe işte. Sonra benim gibi ben bu kasayı değiştireceğim diye söylenirsin.

Tecrübe iyidir hocam :). Zaten bunlar öyle şak diye patlamaz genelde. Ayarsız voltaj verir, CPU ısınır sistem kapanır. Bu tip şeyler olmaya başlarsa değiştirirsinzi en kötüsü.

Tecrübe iyidir hocam :). Zaten bunlar öyle şak diye patlamaz genelde. Ayarsız voltaj verir, CPU ısınır sistem kapanır. Bu tip şeyler olmaya başlarsa değiştirirsinzi en kötüsü.

Sistem kapanması bir ara vardı. İşlemcim de ısınıyordu. Ama ben onu çözdüm. Nedense şu anda kapanma yok. Vala kendi kendine düzeldi bende hayret etim.

Geri
Yukarı