Everest Rhino 432 600W Kasa İncelemesi

Bu incelemeyi yapmamın amacı öncelikle insanların ön yargılarını sona erdirmek. Bildiğiniz üzere forumda çoğu kişi Everest kasa tavsiye etmez. Bu kasa hariç diğerlerini bende tavsiye etmem. Fakat Everest' in iyi iş çıkardığını itiraf etmem gerek.

175 tl civarında satılan kasanın ön tarafında kırmızı ledli 12 cm bir fan ve arka kısmında 12 cm lik ledsiz bir fan mevcut. Çoğu yeni nesil kasa gibi Power Supply' i alt kısımda bulunana kasa 550w lık bir psu ile geliyor. (Peak 600w ) 4 adet 12 cm lik fan yuvasına sahip olan kasanın hava sirkülasyonu gerçekten iyi. Elinizi koyduğunuzda içeride ki hava akımını hissedebiliyorsunuz. Önde panelde 1, arka panelde 2 adet usb 3.0 girişine sahip kasa ssd desteğine de sahip. En büyük artılarından biri de kablo yönetiminin olması.

Gördüğünüz gibi yeni nesil bir oyuncu kasasının neredeyse tüm özelliklerini taşıyan kasa 175 tl lik fiyatıyla da cep yakmıyor. Eğer hardcore overclock yapmayacaksanız ( 3.00 ghz den 5.00 ghz' e gibi)
bu kasayı size tavsiye ederim.

R9 270x, Gtx 760 ve altı kartlara sahip olanlara özel tavsiyemdir.
2014-07-18 13.35.28.jpg
2014-07-18 13.35.35.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :)
Kendi adıma konuşmak isterim. Ben, Everest'in güç kaynaklarını tavsiye etmiyorum. Yoksa kasa dediğiniz tenekedir. Ne kadar para o kadar kalite. Everest'in kasalarını bilmem ama TX'in de ucuz ama güzel kasaları var.

Merak etmeyin bende tavsiye etmiyorum. Kasayı bütçe sıkıntısı yüzünden tercih ettim. Çok şükür şimdiye kadar hiç bir sorun yaşatmadı bana.

Evet kasa iyi. Sadece plastik kalitesi biraz düşük, ön taraf desenli olduğu için hiç fark edilmiyor sadece ellediğinizde anlaşılıyor. Psu yönünden çok çok iyi çıktı. Mesela internette gezerken elektrik gitti, psu 2-3 sn daha idare ediyor. Aynı şekilde dalgalanmada kendisi kesiyor elektriği. Hem sessiz hem de sınır oc li işlemci ve ekran kartı ile çok rahat çalışıyor. Fanı da kırmızı renkli, diğer psu lardan boyut olarak daha küçük. Şu anki fiyatı ile kasa+psu olarak en f/p ürün.

7-8 aydır kullanıyorum kasa ve psuyu allaha şükür sorun çıkartmadı fakat R9 285+FX8350 var elimde İşlemciyi oc yapıcam psu sorun yaratırmı ?

7-8 aydır kullanıyorum kasa ve psuyu allaha şükür sorun çıkartmadı fakat R9 285+FX8350 var elimde İşlemciyi oc yapıcam psu sorun yaratırmı ?

Dostum o sisteme zaten zar zor yetiyor olabilir kasa bence oc yapma zaten ihtiyacın olduğunu sanmıyorum.

Merhaba bu kasayı alalı 1 ay oldu ve psu dan sorun yaşıyorum. Bazen psu gücü kesiyor ve sistem kapanıyor. Sistemim Amd a10 7890k cpu - Asus a68hm plus mb - Gskill ripjaws x 8gb 2400mhz ram - Transcend 120 gb ssd - Seagate 1tb 7200 rpm hdd - Everest rhino 432 600w kasa- Bu sistemin güç tüketimi maximum 150 w diye biliyorum ama neden böyle oluyor acaba ?

Son düzenleme:
yaklaşık 3k lık bir sistem topladık fakat technopatta kimse everest önermiyor bende bu modeli kullandığım için endişelendim bir sıkıntı olurmu psuda patlama vs ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı